Суд арештував мережу АЗС Amic

  • 18.08.2022, 19:48
  • 539

Суд наклав арешт на 308 об'єктів, які належать одній з найбільших мережі АЗС. Нею колись володів російський «Лукойл». Загальна сума корпоративних прав становить понад 50 млн грн

Фото: AMIC ENERGY
Фото: AMIC ENERGY

Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ).

«Співробітники БЕБ з’ясували, що бенефіціари та службові особи двох компаній, які ведуть діяльність у сфері реалізації паливно-мастильних матеріалів, пов’язані між собою, а їхніми фактичними власниками є громадяни рф», — йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що службові особи підприємств, упродовж 2015−2022 років, штучно завищували витрати підприємств внаслідок отримання кредитів від споріднених структур. До витрат також зараховували відсотки за кредитами. Обидва підприємства декларували збиткову діяльність. Загальна сума ухилення від сплати податків обох компаній становить понад 270 млн гривень.

Також БЕБ встановило, що протягом 2016−2021 років зазначені підприємства, які працюють в Україні, виплачували дивіденди на користь компаній нерезидентів, кінцевими бенефіціарними власниками яких є російська федерація та товариство з російської федерації. У результаті такої діяльності було легалізовано грошові кошти у сумі понад 1 млрд гривень.

Довідка

Amic (до 2014 року «Лукойл») — мережа автозаправних комплексів в Україні. Кінцевим власником є російська нафтова компанія «Лукойл». У липні 2014 року в українських ЗМІ з’явилась інформація, що «Лукойл» продає свої українські АЗК австрійській компанії Amic Energy. Але, як пізніше з’ясували українські журналісти, насправді кінцевим власником мережі АЗК «Лукойл» в Україні залишилась російська компанія «Лукойл», яка вирішила уберегти свої українські активи від можливих санкцій.

Схожі новини