Справи Майдану: завершили розслідування щодо ексзаступника секретаря РНБО Сівковича

  • 15.08.2022, 21:30
  • 485

ДБР завершило розслідування, в якому фігурує ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович

Слідством встановлено, що підозрюваний за попередньою змовою з головою Київської міської державної адміністрації, шляхом особистого впливу на начальника Головного управління МВС України в м. Києві організував незаконне перешкоджання проведенню мітингу громадянами 30 листопада 2013 року близько 3-4 години ранку на Майдані Незалежності в місті Києві.

В свою чергу начальник ГУ МВС України в м. Києві, діючи спільно та погоджено з підозрюваним, як організатором злочину, надав явно злочинний наказ працівникам міліції про звільнення силовим методом Майдану Незалежності від громадян, що реалізовували своє конституційне право на мирні збори. Для цього були залучені працівники полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві, а також військовослужбовці військових частин внутрішніх військ МВС України.

Внаслідок виконання цього наказу 85 громадянам було заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Близько 300 учасників зборів були витіснені від Монумента Незалежності та пам’ятника засновникам Києва за межі площі, у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик.

За клопотанням слідчого ДБР, погодженого з прокурором, щодо підозрюваного, який переховується на території держави-агресора, слідчий суддя обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (заочно). Також надано дозвіл на здійснення щодо нього спеціального досудового розслідування.

Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Схожі новини