Безоса та Бренсона визнали астронавтами

  • 12.12.2021, 19:45
  • 476

Тепер вони отримають спеціальні нагрудні значки

Федеральне авіаційне управління США офіційно визнало мільярдерів Джеффа Безоса та Річарда Бренсона астронавтами.

Тепер за свої комерційні польоти у космос вони отримають спеціальні значки — «крила астронавта».

Цікаво, що з наступного року управління не вручатиме такі нагороди.

Як повідомляє Федеральне авіаційне управління США (FAA), відомство розпочало видавати «крила комерційного астронавта» у 2004 році, коли корабель SpaceShipOne компанії Virgin Galactic став першим приватним космічним кораблем, який сягнув космосу.

Через майже 20 років програму вирішили закрити.

«Програма „крила астронавта“, створена у 2004 році виправдала свою первинну мету — привернула увагу до цього захопливого почину. Тепер настав час запропонувати визнання більшій групі шукачів пригод, які наважуються вирушити в космос», — сказав заступник голови управління Вейн Монтейн.

З 2022 року FAA буде вносити людей, які здійснили комерційні польоти в космос, у список на своєму вебсайті. Потрапити у перелік зможе кожен, хто має ліцензію або дозвіл управління на політ та пролетів 50 миль (80 км) над Землею.

До кінця 2021 року значок «крила астронавта» отримають ті люди, які злітали у космос цьогоріч. Відтак, нагороду отримає бізнесмен Джефф Безос, який 20 липня вилетів у космос на кораблі New Shepard. Спершу вважалося, що мільярдера не визнають астронавтом, оскільки він не зробив внесок у впровадження безпеки космічного польоту — а це одна з умов отримання статусу астронавта.

Також «Крила астронавта» отримає мільярдер Річард Бренсон, який літав у космос за дев'ять днів до Безоса.

Довідка:

Звання астронавтів у США присуджують три державні структури: збройні сили, NASA і FAA. Дві з них видають «крила» тільки своїм службовцям або співробітникам. А ось FAA присуджувало «крила комерційного астронавта» з 2004 року, коли корабель SpaceShipOne компанії Virgin Galactic став першим приватним космічним кораблем, який сягнув космосу.

Перші почесні значки «крил астронавта» FAA видало Алану Шепарду-молодшому і Вірджілу Гріссу на початку 1960-х років за участь в програмі Mercury Seven.

Читайте також: Forbes: хто став найбагатшою людиною в історії