В Україні діє реєстр педофілів, - Висоцька

  • 26.10.2021, 16:35
  • 503

Реєстр педофілів поки що працює в тестовому режимі

Як повідомляє пресцентр Міністерства юстиції, станом на сьогодні реєстр працює в тестовому режимі, там уже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. Користуватися повноцінно таким реєстром можна буде з часом.

Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Україна24».

За словами Олени Висоцької, є багато успішних прикладів таких реєстрів, адже під час створення та запуску реєстру вивчався досвід інших держав — США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих «в'язничних систем».

«Природою цього реєстру є те, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади, або лікувальні заклади, або інших людей, які працюють з групами дитячих колективів від того, щоб взяти таку людину на роботу», — наголосила заступниця.

Вона додала, що у реєстру є також інші призначення: «Вони стосуються всієї правоохоронної системи. Доступ до таких реєстрів матимуть всі наші правоохоронці. Тому реєстр важливий, хоч і складний в наповненні».

Заступниця зазначила, що в суду зазвичай немає підстав не ухвалити відповідне рішення, якщо в людини була судимість за статтями, які пов’язані зі статевою свободою малолітніх.

«Ми на шляху створення реєстру і, я думаю, що незабаром країна матиме цивілізований, ефективний, працюючий реєстр, який можна використовувати», — підсумувала Олена Висоцька.

Читайте також: У тюрмах буде вільний доступ до телефону та інтернету