Google присвятив дудл Ваттовому морю: чому воно унікальне
- 30.06.2021, 18:55
- 2 400
У середу, 30 червня, відзначається День Ваттового моря. З цього приводу Google випустив новий дудл
Про це розповідають #Букви.
Ваттове море, часом Ваденське море — назва для частини Атлантичного океану, яка характеризується мілководною морською ділянкою площею близько 10 тис. км², що розташована біля узбережжя Данії, Німеччини та Нідерландів.
Ваттове море відокремлене від Атлантичного океану і Північного моря ланцюжком Фризьких островів.
Ваттове узбережжя Північного моря сформувалося у X—XIV століттях, після того як торф’яні відкладення, раніше відокремлені від океану піщаними дюнами, були зруйновані і змиті унаслідок штормових нагонів води.
Двічі на день море осушується відпливом і наповнюється під час припливу.
Острови та узбережжя моря оточені літоральними пляжами, які виникають під час відпливу і є притулком для численних представників тваринного світу, зокрема птахів, для захисту яких тут діє три національних парки.
Ваттове море має багату флору і фауну і високу біологічну продуктивність.
Із 10 000 видів флори і фауни, що мешкають у Ваттовому морі, близько 2700 видів мають морське походження. Фототрофні рослини складають близько 2300 видів, макрогрибки — 1300 видів, а тварини — 4200 видів.
Із понад 140 видів риб, зареєстрованих у Ваттовому морі, 20 постійно мешкають у приливній зоні. У солончаках також мешкає неймовірна кількість дрібних видів членистоногих, передусім комах і павуків.
Ваттове море також є одним з найбільш важливих місць проживання прибережних птахів в світі. Їх приваблює не тільки висока доступність їжі, але і відсутність хижаків-ссавців. Загалом на цих ділянках живе майже мільйон наземних птахів, що належать до 31 виду.
Корінними видами морських ссавців Ваттового моря є звичайний морський тюлень, сірий тюлень і морська свиня.
Значна частина моря з 1978 охороняється в рамках міжнародного співробітництва Нідерландів, Німеччини і Данії. У 1982 році була ухвалена Спільна декларація з охорони Ваттового моря, а у 1997 році — Тристоронній план із Ваттового моря.
Крім того, у 2009 році Ваттове море внесли до Списку світової спадщини ЮНЕСКО на знак визнання «видатної універсальної цінності» цього району і прогресу, досягнутого під час його захисту протягом більш ніж одного покоління.
Ваттове море перебуває нарівні з іншими об’єктами світової спадщини, такими як Великий Бар’єрний риф і Гранд-Каньйон.
Відомий пошуковик Google оприлюднив сьогодні анімований дудл на стартовій сторінці, який присвячено Ваттовому морю.
«Туристи повинні поважати роль цього місця і його глобальне біорізноманіття.
Нинішні зусилля з охорони ґрунтуються на стратегічному партнерстві між ЮНЕСКО, екологічними неурядовими організаціями, Форумом Ваттового моря й урядами Данії, Німеччини та Нідерландів.
Зробімо все, аби майбутні покоління могли насолоджуватися цим природним явищем", — зазначили творці дудла.