Брехня і маніпуляція: Єгор Божок прокоментував заяви Венедіктової щодо «справи Семочка»

  • 03.07.2020, 13:26
  • 815

Так оцінив заяви Генпрокурора Венедіктової заступник міністра МЗС

У своєму Твіттері він нагадав, що при призначенні першого заступника Служби зовнішньої розвідки не було ні фактів завданих державному бюджету збитків, ні розголошення державної таємниці.

«Заяви Венедіктової про нанесення мною через виконання указу Порошенка про призначення Семочка матеріального збитку й розголошення державної таємниці є брехнею й маніпуляцією. Так вона прикриває свої ганебні дії та невідповідність займаній посаді», — пише Єгор Божок.

«Численними рішеннями судів давно встановлено, що заробітна плата за виконану роботу не є збитком. По бухгалтерському обліку Служби зовнішньої розвідки України за відповідний час не тільки не зафіксовано збитків, але й мала місце економія зарплатного фонду», — повідомляє Божок.

«Розголошення державної таємниці в СЗРУ також не може бути в природі, оскільки військовослужбовець Семочка як співробітник СБУ на момент переходу на військову службу в СЗР вже давно мав діючий допуск до держтаємниці найвищого рівня», — зазначає заступник міністра закордонних справ.

«Вже навіть Андрій Портнов, відомий опонент Петра Порошенка, не витримав правового нігілізму Генпрокуратури в справі про нібито «незаконний» указ 5-го Президента, закликавши з позором звільнити Генпрокурора Венедиктову за «продаж повітря», — іронізує Божок.

Він також нагадав, що адвокат Наталія Дригваль назвала дії Генпрокурора Венедіктової «незаконними, непрофесійними і смішними», а ініційовану проти Божка справу «ганьбою української прокуратури».

Як повідомляв сайт OBOZREVATEL, адвокат Божка Наталія Дригваль надала детальну інформацію у справі. Дригваль зазначила, що ОГП незаконно виніс її підзахисному підозру в скоєнні злочину.

«Дипломату інкримінують виконання на попередній посаді указу президента України про призначення Семочка на посаду першого заступника керівника української розвідки. Але ніяких підстав, ба більше — жодного рішення суду або чинного президента України про визнання цього указу незаконним у природі не існує. Необґрунтованість звинувачень на адресу Божка вже встановлено судом у всіх інстанціях», — підкреслила адвокат.

Дригваль повідомила, що заяви Венедіктової про нанесення Божком матеріального збитку й нібито розголошення державної таємниці є брехнею й маніпуляцією.

«Що в цій ситуації дійсно серйозно, так це те, що вища посадова особа в українській прокуратурі вдається до відвертих маніпуляцій, щоб прикрити свою невідповідність обійманій посаді», — сказала адвокат.

Також юристка додала, що щодо листа колишнього глави СЗРУ Євдокимова, на чому базується Генпрокурор, то вже подано заяву про злочин через введення в оману правоохоронних органів.