Хто може безкоштовно пройти ПЛР-тестування на COVID-19: Степанов дав інструкцію

  • 12.05.2020, 11:14
  • 1 251

Безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 в Україні мають право пройти п'ять категорій населення. Однак до цього переліку не належать просто охочі громадяни, у яких немає ознак хвороби й не було контакту з інфікованими.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, детально розповівши, за яким алгоритмом організовують тестування .

«Якщо в людини немає симптомів коронавірусу і, окрім того, вона не є контактною особою з хворим на COVID-19, тобто це лише бажання, то в нас не передбачено нашим алгоритмом безкоштовне тестування», — наголосив він.

Читайте також: «Карантин в Україні продовжать після 22 травня», — Шмигаль

Степанов підкреслив, що під обов'язкове безкоштовне тестування підпадають люди, в яких є симптоми коронавірусної хвороби, які мали контакт із хворими, а також всі медичні працівники, які працюють з пацієнтами з COVID-19 (вони обстежуються раз на п'ять днів).

«Також ми додаємо наших працівників Національної поліції та Національної гвардії, які також мають великий ризик зараження; всіх хворих на пневмонію, незалежно від перебігу хвороби та симптоматики. У нас визначений чіткий перелік, який постійно розширюється, тих, хто має тестуватися на COVID-19», — додав очільник МОЗ.

Схожі новини