На Миколаївщині 16-річний онук зарізав свого дідуся через вимкнений комп'ютер

  • 06.08.2019, 10:58
  • 929

На Миколаївщині 16-річний онук зарізав діда, бо той перервав комп'ютерну гру.

Підліток сам викликав поліцію та зізнався у вбивстві повідомляє ТСН.

У той день дід приїхав у гості до своєї дочки та онука з косою — хотів повикошувати їм на ділянці бур’яни. Чоловік попросив про допомогу онука, який у цей час грався за комп'ютером. Дід вимкнув комп’ютер, а 16-річний хлопець схопився за ножа — чоловік помер іще до приїзду швидкої.

«Дідусь приїхав із косою, щоби покосить бур’яни: Айда поможеш мені косити! А він ножа і діду п’ять пробоїн», — каже сусід Павло Сміян. «Він узяв ніж і наніс йому п’ять ударів у тулуб. Два з них прийшлися в серце», — розповів в.о. керівника Новоодеської поліції Максим Євграфов.

Після цього підліток сам викликав правоохоронців. «Він зрозумів, що він його вбив, і викликав поліцію. Він повністю розкаявся у скоєному злочині», — заявив Максим Євграфов. Родина цілком благонадійна — у будинку живе матір із 5-річною донькою та 16-річним сином, чоловіка немає. Дід жив окремо, але постійно допомагав, а дітям був, як батько. «Дід спокійний. Ну, насварить з виховною метою, і все», — каже сусід Віталій. А от хлопець, на думку сусідів, ледачий і замкнений. Він учився в Миколаєві в коледжі на комп’ютерника, але попри те, що матір платила за навчання, ставився до занять недбало, а вдома нічим не допомагав матері і нікого не слухав.

Психологи вважають, що у хлопця залежність від комп’ютера — ігроманія. І це — результат неуважності передусім батьків до потреб сина. «Якщо дитина у реальному світі себе не почуває комфортно у спілкуванні з батьками, з ровесниками, вона шукає притулку, захисту і самореалізації в комп'ютерній грі», — каже психолог Оксана Янишевська. На її думку, підліток скоїв убивство, бо загрався — не встиг вийти з віртуальної реальності. «Дитина була занурена в гру і переоцінила, що вона спілкується вже не з героєм своєї гри, а з живою людиною, яка може не вижити в такій ситуації», — вважає фахівець.

Хлопця затримали, його судитимуть за вбивство, але психологи вважають, що відповідати має і матір. На їхню думку, жінка мала давно звернутися до спеціалістів і відкласти справи, щоби налагодити спілкування із сином.