Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Знайдено найстаріший документ про відносини України з Росією: «вже тоді побоювалися нашої незалежності»

  • 24.03.2019, 19:07
  • 1 491

В бібліотеці Тюбінгена (Німеччина) була виявлена грамота російського царя Петра I до митрополита Київського Іоасафа Кроковского.

Спочатку реліквія вважалася прикрасою, а не документом, повідомляє Hyser.

У 2016 році на грамоту звернули увагу місцеві вчені, вирішивши детально вивчити її зміст та історичне значення.

Як виявилося, документ-це оригінал грамоти російського царя до митрополита Іоасафа Кроковського, написаної в 1708 році. Кроковский був останній обраний голова Київської митрополії і царська грамота ще більше обмежувала його права, оскільки в 1686 році Київська митрополія з дозволу Константинополя тимчасово стала частиною Московського патріархату.

Документ забороняв українським ієрархам особисто звертатися до Вселенського патріарха, що доводить побоювання Росії про повернення Київській митрополії під владу Константинополя.

Спочатку указ зберігався в Києві в Софійському Соборі. Після революції в 1922 році архів передали в новостворену Всеукраїнську академію наук (бібліотека ім. Вернадського). Після цього грамота зникла.

Передбачається, що її в 1943 році вивезли з Києва німецькі окупанти.

14 березня 2019 року Німеччина передала Україні старовинну грамоту і тепер вона зберігається в бібліотеці ім. Вернандского.

Вручення Томосу УПЦ відбулося 6 січня 2019 року в Стамбулі в соборі святого Георгія під час спільної Літургії Єпіфанія (Думенко) і Патріарха Варфоломія.

Новостворена православна церква керується Священним Писанням і священним переказом, а також Статутом, складеним у константинопольському Патріархаті.

Православні українці в діаспорі, згідно зі статутом, переходять під юрисдикцію Константинопольської православної церкви.
Після вручення Томосу про автокефалію новостворена церква була офіційно проголошена новою сестринською автокефальною Церквою і займає 15-е місце в диптиху православних церков.

Схожі новини