Митрополит Макарій відмовився від пропозиції Садового стати почесним громадянином Львова

  • 11.01.2019, 17:15
  • 967

Митрополит Макарій відмовляється від пропозиції міського голови Львова Андрія Садового щодо отримання звання почесного громадянина Львова разом із Митрополитом Філаретом, який ігнорує рішення Вселенської Патріархії.

Про це повідомляє «Леополіс» із посиланням на Львівську єпархію УАПЦ.

Як зазначається, 6 січня 2019 року у Константинополі (Стамбулі) у патріяршому храмі св. Георгія Побідносця Вселенський Патріярх Варфоломій урочисто вручив ТОМОС для Православної церкви в Україні. Проте на цій знаковій події для християн України не були присутні колишні глави УАПЦ та УПЦ КП — Митрополит Макарій та Митрополит Філарет.

Митрополит Макарій пояснив свою відсутність у Константинополі через непокору колишнього Патріарха УПЦ КП, а сьогодні Митрополита ПЦУ Філарета, який не бажає прийняти визнаний Вселенською Патріархією митрополичий устрій Православної Церкви в Україні. Саме небажання зняти патріарший куколь і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня у Константинополі.

Саме тому митрополит Макарій, визнаючи рішення Матері-Церкви, відмовляється від пропозиції мера Львова.

Владика Макарій є одним із перших священнослужителів України, який 30 років тому став на шлях розбудови Незалежної Помісної Автокефальної Православної Церкви, проголосивши у жовтні 1989 року відхід від РПЦ та приєднався до відродженої 19 серпня 1989 р. УАПЦ.

На думку Митрополита Макарія, кожний свідомий українець, зокрема священик і єпископ, був зобов’язаний 15 грудня 2018 року зробити правильний вибір щодо створення Православної Церкви в Україні, за яку десятки єпископів і тисячі священиків та мирян віддали своє життя. Такі речі потрібно робити свідомо і не чекати державної нагороди, бо найбільша вдячність є від наших молільників на небесах, що життя своє поклали задля цієї мети, яка офіційно завершилася 6 січня 2019 року у Константинополі у патріаршій церкві св. Георгія Побідоносця на Фанарі.