Передплата 2024 «Добра кухня»

Закон про «євробляхи» завтра вступає в силу: головні подробиці змін

  • 24.11.2018, 19:49
  • 2 480

Закони про розмитнення автомобілів на «євробляхах» і посилення контролю за їх переміщенням та використанням опубліковано в «Голосі України» і набирають чинності вони на наступний день.

Обидва закони Верховна Рада прийняла 8 листопада, вчора їх підписав Президент, пише «Телеграф».

Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» передбачено введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу.

Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки, відповідно, 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см вводяться базові ставки, відповідно, 75 і 150 євро.

Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, який становить 15. Тобто, для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, будуть застосовуватися коефіцієнт 15.

Крім того, з дня набрання чинності законом вводиться 90-денний пільговий період дії ставки 0,5 для розрахунку ставки податку за розмитнення на раніше ввезені автомобілі (так звані «євробляхи»).

Відповідно до закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», посилено контроль за переміщенням і перебуванням в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Згідно з документом, особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Також, відповідно до закону, заборонено використання такого автомобіля у підприємницькій діяльності або для отримання доходу. За порушення встановлених правил передбачений штраф в розмірі 34 тис. грн.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіціі передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація — 17 тис. грн, позбавлення права керування на рік і вилучення авто.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту.

За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлюється штраф в розмірі 8,5 тис. грн, від 20 до 30 діб — 85 тис. грн, більше ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) — 170 тис. грн або його конфіскація за рішенням суду.

Крім цього, вводиться автоматизований обмін інформацією між фіскальною службою, Держприкордонслужбою та органами поліції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України та/або поміщені у митний режим транзиту.

Зміни до Митного кодексу набирають чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування, крім деяких пунктів.

Закон про внесення змін до Податкового кодексу набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, але не раніше набрання чинності змін до Митного кодексу.