Заступник держсекретаря США розповів, що його зворушило під час візиту в Україну

Заступника державного секретаря США глибоко зворушило те, як українці вшановують пам’ять Небесної Сотні та жертв бойових дій на Донбасі.

Фото: Голос Америки

Про свої враження від візиту до України, що відбувся наприкінці лютого, Джон Саллівен поділився в програмі Державного департаменту Readout, передає Голос Америки.

"Було дуже зворушливо побачити меморіал тим, кого було вбито під час так званої Революції Гідності на Майдані. Молоді люди, яких вбивали збройні сили і поліція.

Є і другий меморіал з навіть більшою кількістю українців, пам’ять про яких вшановують, які загинули в бойових діях на сході України - фото військових, які загинули на сході України. Це дуже зворушливо. Кожного дня туди несуть свічки, квіти, для сімей, які втратили своїх коханих на початку революції на Майдані і під час насильницьких дій, що продовжуються на сході України", - заявив високопосадовець.

Під час свого візиту Саллівен наголосив на підтримці України з боку США проти агресії Росії, а також на важливості проведення реформ.

"Для України – є два послання – підтримка України в опорі російській агресії на сході України і наше несприйняття, наша опозиція до російської анексії Криму. Друга тема – допомога Україні, надання підтримки в зусиллях народу України і уряду України з реформування, викорінення корупції, допомогти скинути кайдани, які стримували народ України та українську економіку і які вони успадкували від десятиріч життя в радянській системі, і протягом десятиріч з часу падіння Берлінської стіни, корупція все ще залишається", - наголосив Саллівен.

Він відзначив прогрес у реформах і підкреслив пріоритетність створення антикорупційного суду.

"Вони (українці. - ред) досягли великого прогресу в реструктуризації свого уряду, реструктуризації економіки, однак потрібно ще багато зробити. Вони створили нову слідчу установу, щоб розслідувати корупцію, а також незалежну прокуратуру, щоб переслідувати корупційні справи. Тепер їм потрібна система антикорупційних судів, яку зараз розглядає їх законодавча гілка. Я був там, щоб підтримати створення ними антикорупційного суду, як ще один крок в їх зусиллях з реформування уряду і подолання корупції".

Відкрита агресія та гібридна війна Росії проти України значно ускладнюють процес реформування.

"Україна переживає складну трансформацію в реформуванні, подоланні корупції, реформуванні установ. Цей процес, який ми підтримуємо, вдвічі ускладнився, став надзвичайно складним через зовнішню агресію і погрози, що виходять від Росії і керованих Росією сил на сході України, на Донбасі, де щодня на сході України відбувається насильство, українські військові гинуть і отримують поранення, як і цивільні".

"Крім цього, - наголосив посадовець, - Росія докладає гібридні зусилля, адже це не лише військова операція, а і кібероперації також. Ми, якраз напередодні мого візиту до України, зробили оголошення про приналежність кібератак, які почались в Україні і називались NotPetya. Атака почалась в Україні, але поширилась світом, спричинивши мільярди доларів збитків.

Ми вважаємо, що російські діячі використовують Україну в якості лабораторії для такого виду зловмисних дій. Я був там, щоб підтримати українців в їх опору цій агресії, і щоб запропонувати нашу підтримку в їх зусиллях з реформування уряду", - наголосив Саллівен.