Передплатити Підтримати

Львівський хірург провів майстер-клас у Казахстані

Спільно з польським колегою він прооперував шістьох дітей з різними вродженими вадами.

Наприкінці лютого завідувач операційного відділення, керівник центру дитячої малоінвазивної хірургії Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Андрій Дворакевич спільно з відомим польським дитячим хірургом, професором Даріушом Патковським проводив майстер-клас для дитячих хірургів Казахстану. Вони ендоскопічно (через невеликі отвори) прооперували шестеро дітей з різними вродженими вадами. 80% операцій, які малотравматичним способом уже давно проводять у Вроцлаві та Львові, казахські дитячі хірурги лише починають освоювати.

Семінар-тренінг «Дитяча ендовідеохірургія», що проходив на базі університетської клініки «Аксай» (м. Алмати, Казахстан), організував завідувач кафедри дитячої хірургії Казахського національного медичного університету імені С. Асфендіярова, професор Алмас Ормантаєв. Він неодноразово був на міжнародних конференціях, де провідні фахівці Європи ділилися досвідом проведення малотравматичних операцій дітям. І хотів цей досвід донести до казахських колег. Тож викладачами та менторами на семінар-тренінг запросив відомого польського дитячого хірурга з Вроцлава, професора Даріуша Патковського і завідувача операційного відділення, керівника центру дитячої малоінвазивної хірургії Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Андрія Дворакевича.

Дитячі хірурги читали лекції з відеофільмами і спільно провели шість операцій дітям з загальнохірургічною та урологічною патологією. Ці операції у режимі он-лайн транслювалися у конференц-зал, де за ними спостерігали понад 100 казахських колег.

Майстер-клас, який дали професор Даріуш Патковський і дитячий хірург Андрій Дворакевич, викликав велику зацікавленість хірургів Казахстану, бо 80% операцій, які їм закордонні спеціалісти продемонстрували і які провели, у Казахстані ще не проводять. Хоч медичне забезпечення шпиталів у Казахстані, за словами Андрія Дворакевича, доволі добре.

Аби швидше освоїти нові методики малотравматичних хірургічних втручань при різних патологіях у дітей, хірурги з Казахстану вже у цьому році поїдуть на навчання до Вроцлава і Львова.