Війна не заважає Україні і Росії торгувати

Незважаючи на майже чотири роки гібридної війни Україна і Росія продовжують торгувати між собою і зміцнювати економічні зв'язки.

У матеріалі наголошується, що постачання російських товарів в магазини Києва не припиняються, а поїзди все ще ходять з різних міст України в Москву.

Так, за даними Нацбанку України, в 2018 році двостороння торгівля між країнами зросла приблизно на третину за період з січня по листопад.
Імпорт з Росії в Україну виріс на 38,6%, а український експорт в країну, офіційно визнаної українським парламентом "країною-агресором", збільшився на 11,6%.

Причиною цього, пише видання, є складна мережа геополітичних і економічних інтересів, яка об'єднує дві пострадянські країни не дивлячись на фактичну війну.
"Ці торгові тенденції відразу не зникають. Український уряд є пасивним, і, як видається, досить тим, що загальні обсяги торгівлі (з Росією) знизилися, а торгівля з ЄС зростає після підписання угоди про вільну торгівлю. Однак, пасивність може бути небезпечною... збільшення агресії на Донбасі має супроводжуватися як мінімум економічними санкціями", - сказав Марсель Ван Герпен, директор голландського аналітичного центру Cicero Foundation в коментарі Daily Signal.

Торгівля між Україною і Росією зросла приблизно на стільки ж, як і торгівля України з ЄС, згідно з даними Державного комітету статистики України.
Продовження відносин України і Росії є особливо болючим питанням для бойових ветеранів і військових, проводять четверту зиму в окопах під російським артилерійським вогнем.

"Україна не повинна торгувати з агресором, навіть якщо це погано для економіки", - переконаний бойовий ветеран Михайло Притула, який провів рік на передовій на Донбасі.

Зі свого боку, виступаючи перед ЗМІ, президент Росії Путін схвально відгукнувся про посилення торгівлі.

"Це хороший знак, що у нас є фундаментальні можливості відновлення торгівлі", - підкреслив він.
Проте, через війну Україна, хоч і повільно, але намагається зменшити зв'язки з Росією. Так, в грудні 2017 року, Київ оголосив, що поставки ядерного палива тепер здійснюються 50 на 50 Росією і американською компанією Westinghouse. Ще в 2015 році, 95% ядерного палива Україна отримувала з Росії, зазначає видання.

Після початку війни, Україна заборонила військовий експорт в Росію і тепер провідну позицію в імпорті українських товарів військового призначення займає Китай, який в 2016 році закупив військових товарів з України на 90 млн доларів.

Нещодавно, літакобудівне підприємство "Антонов" представило свій транспортний літак An-132D, вироблений без поставок запчастин з Росії.
А ось в сфері енергетики, співпраця зростає. Після двох років без поставок російського газу, НАК "Нафтогаз" оголосив про плани розблокувати поставки від "Газпрому" за вигідну ціну, запропоновану цією компанією.

Зростає також і транзит російського газу через Україну. А в грудні Україна зняла санкції з російської постачальника вугілля "Южтранс", одного з найбільших постачальників антрациту в Україні.

Джерело: Обозреватель