Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища триватиме п’ять років

Французька компанія представила план дій поводження з ТПВ у Львові.


У четвер, 27 квітня, під час Екологічного форуму французька компанія Egis презентувала програму поводження з твердими побутовими відходами у місті. Як зазначив керівник проекту Крістофер Раунд, основним компонентом проекту є рекультивація Грибовицького сміттєзвалища, яка займе мінімум п’ять років.

«Основним компонентом проекту є роботи, зосереджені на Грибовицькому полігоні, а саме рекультивація полігону. Це місце ми ретельно вивчили і намагалися запропонувати рішення, які будуть реалістичними, будуть мати сталий характер, і в довготерміновій перспективі ми могли б уникнути фільтратів, та знали як з ними поводитися», - каже Крістофер Раунд.

За його словами, цей процес триватиме мінімум п’ять років. Однак, експерт сказав, що наразі Egis ще аналізує, у який спосіб здійснюватиметься рекультивація полігону.

«У довготерміновій перспективі на Грибовицькому полігоні рекультивація займе 5 років. Це потрібно робити поетапно і після цього ще 30 років здійснювати моніторинг. На цей момент ми розглядаємо різні рішення і різні варіанти поводження з полігоном, щоб повністю його рекультивувати», - додав представник Egis.

Крістофер Раунд зазначив, що зараз представники компанії аналізують можливі ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу та методики, які можна застосувати під час переробки сміття. Також, на думку експерта, варто приділяти увагу просвітницькій роботі з мешканцями щодо важливості сортування відходів.

Джерело: zaxid.net