З'явився перекладач з котячої мови

Гері Вайцман, ветеринар і любитель кішок, запевняє, що досконало опанував мову цих домашніх вихованців. Своїми знаннями він ділиться у своїй книзі "Як говорити по-котячому" (How to Speak Cat).


На думку Вайцмана, для спілкування між собою кішкам не потрібно нявкати: в цілому вони здатні видавати близько сотні різних звуків, з яких лише 16 нявкаючих звернені до людини.

Головними інструментами невербального висловлення емоцій є очі і хвіст. На думку Вайцмана, піднятий вгору хвіст - аналог людського рукостискання, а широко розплющені очі - бажання кинути виклик. Зате повільне моргання, навпаки, - це щось на зразок поцілунку в котячому виконанні. Тобто коли тварина блимає, дивлячись в очі господарю — вона переповнена ніжними почуттями.

Основна аудиторія книги — діти. Видання спрямоване на те, щоб вони без зусиль встановили контакт з домашнім вихованцем, тому за "перекладом" Вайцман дає поради. Якщо моргнути кішці у відповідь, це буде сигнал про розділені емоції.

Свої комунікативні функції є і у вух: підняті означають увагу, а опущені - готовність до бою або страх. Не слід забувати і про вуса: в разі, якщо вони відстовбурчуються в різні боки, настрій у кота просто відмінний. Дитячу книгу із задоволенням читають і навіть застосовують на практиці дорослі. Одна з читачок, що мала протягом десяти років шість кішок і думала, що знає про них все, підтвердила, що багато висновків Гері Вайцман вірні. Вона, зокрема, спробувала сказати кішці про свою любов за допомогою моргання, і отримала симетричну відповідь. Жінка тепер уважніше стежить за рухами хвоста, вух і вусів своїх вихованців, реагуючи відповідно. За її спостереженнями, кішки стали значно щасливішими.

Джерело: mignews.