Яресько: "Україна - це найбільший ринок у Європі, що розвивається"
- 30.03.2016, 14:08
- 3 409
Яресько розповіла голландцям про головну перевагу України.
Ключова перевага України порівняно з іншими країнами полягає в тому, що це найбільший ринок Європи, що розвивається, сказала міністр фінансів України Наталія Яресько під час українсько-голландського ділового форуму, що відкрився сьогодні в місті Нутдорп (Голландія).
«Україна - це найбільший ринок у Європі, що розвивається. Українці хочуть бути партнерами і є партнерами (країн ЄС та, особливо, Голландії)», - сказала міністр.
Вона відзначила, що за останні 15-20 місяців уряд зробив значні кроки для того, щоб інвестори звернули увагу на нашу країну. В першу чергу, вдалося досягти фінансово-банківської стабілізації.
«Ми скоротили дефіцит бюджету з 10% до 2,1%. Ми ліквідували 62 неплатоспроможних банки. Ми наростили держрезерви і стабілізували курс національної валюти. Не зроби ми всього цього, вам (інвесторам - УНІАН) було б не цікаво працювати з Україною», - наголосила Яресько.
Вона також зазначила, що на поточний момент українська влада значно просунулася у сфері боротьби з корупцією. Як сказала міністр, в Україні запроваджено антикорупційні органи, працівники яких «одержують європейські зарплати і мають всі можливості для виконання своїх обов'язків».
Разом з тим, Яресько запропонувала європейським партнерам взяти участь у подальших перетвореннях в Україні, включаючи податкову, митну та інші сфери.
Яресько розповіла, що буде після референдуму в Нідерландах
Україна продовжить реформи незалежно від результатів референдуму щодо угоди про асоціацію з ЄС.
"Україна буде продовжувати реформи за будь-якого результату", - наголосила міністр.
Угода про асоціацію є "дорожньою картою реформ" для України, зазначила Яресько. Разом із тим вона відмовилася прогнозувати юридичні наслідки референдуму.
"Рішення Нідерландського народу — це лише їх рішення. І що робити (у випадку негативного результату референдуму) — це питання Нідерландів та ЄС, я не робила і не можу робити жодних заяв щодо цього.
Але голосування — це важливий крок, важливий символ підтримки реформ з боку нашої держави", - пояснила вона.
Джерело: Європейська правда, УНІАН.