BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні

  • 25.06.2015, 18:58
  • 1 651

Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію щодо осіб, зниклих під час конфлікту в Україні.

Про це повідомляє Європейська правда.

Документ містить детальні рекомендації до української влади про те, які органи та технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти.

Зокрема, в Страсбурзі закликали Україну створити спеціалізований урядовий орган, доручивши йому координацію роботи всіх державних і неурядових організацій, що працюють у проблематиці зниклих безвісти осіб; розробити механізм державної компенсації і підтримки сім'ям зниклих безвісти осіб і забезпечити, щоб ці сім'ї були поінформовані про існування цього механізму.

Також Київ має розглянути питання про прийняття спеціального закону про зниклих безвісти, який би законодавчо закріпив статус "зниклий" і "жертва війни", що дозволяло би відповідним сім'ям отримувати фінансову, соціальну та правову допомогу, включно з державним відшкодуванням.

Окрім цього, в день голосування асамблея домовилася суттєво посилити документ, зробити його більш жорстким щодо Росії. Зокрема, в тексті з'явилося визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, а щодо Криму впроваджено термін "окупований".

Резолюцію підтримала переважна більшість присутніх, проти проголосував лише німець-комініст Андрій Гунько. За було віддано 54 голоси.

Поправка про те, що Росія є країною-агресором, отримала 48 голосів "за" і 7 — "проти".

Текст резолюції: http://wz.lviv.ua/world/132616-tekst-rezoliutsii-parye-shchodo-rosi-krym-ta-znyklykh-bezvisty

Читайте також
«У свідомості росіян закладається думка, що проблеми Криму путін вирішити не може…»
30.06.2026
«У свідомості росіян закладається думка, що проблеми Криму путін вирішити не може…»

На додачу до кліматичної спеки окупований росією Крим у ці дні сильно потерпає від іншої задухи, яку своєю незаконною присутністю на півострові спричинив кремлівський режим. Із курортної зони це благодатне колись місце перетворюється на справжній театр бойових дій, територію війни. Крим пожинає наслідки російського вторгнення, розплачується за брутальну загарбницьку політику путіна, який із приходом «раші» обіцяв рай жителям цієї чорноморської перлини, а створив їм справжнє пекло…