Передплата 2024 «Добрий господар»

Писанки носить щодня на… вухах і на грудях!

Катерина Поднєжна з Кременця виготовляє унікальні прикраси з яєчної шкаралупи

У професійних колах Катерина зажила слави як вправна писанкарка. Її роботи прикрашають не лише виставки місцевих музеїв — вони є у приватних колекціях за кордоном. Та справжнє визнання від жіноцтва майстриня отримала як автор дивовижних прикрас із яєчної шкаралупи.

Працює пані Катерина у всіх техніках, які тільки можна застосовувати на яйці. Та улюбленою вважає дря­панку. Візерунки народжують­ся з-під леза канцелярського ножа.

— Така техніка створює об’ємне зображення, добре пе­редає деталі, — говорить май­стриня. — Нею легко можна пе­редати свій задум. Хоч робота дуже копітка.

Традиційно жінка розписує прикраси у стилі воскової пи­санки. У цій техніці найчастіше з’являються етнічні мотиви. До­мінують блакитні та жовті барви, а також чорне з червоним. Часом шкаралупу різьбить-мережить.

Дивуєшся, як потім цей тен­дітний матеріал стає цупкою прикрасою, яку не боязко носи­ти на вухах чи на шиї. Адже се­режки та кулони з яєчної шкара­лупи виглядають дуже міцними. Майстриня розкриває секрет:

— Я вироби покриваю спеці­альною епоксидною смолою. Сохне два дні й так твердне, що жодні пошкодження шкаралупі потім не страшні.

Це сьогодні прикраси з-під рук виходять швидко і легко. А поки виробила свою техніку та набила руку, минуло немало часу. Та тільки наполегливість і терпіння дають результат, пере­конує майстриня.

Хоч народилася майстри­ня на Львівщині, у селі Скомо­рохах, до Кременця її привело навчання (тут закінчила облас­ний Гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка). А ще знайшла своє щастя — чо­ловіка Богдана та двох синочків, яких разом виховують. Із Терно­пілля на весь світ тепер розліта­ються її авторські прикраси. Є вони у модниць Франції, Італії, Грузії тощо.

Читайте також: «Тепер я з’їдаю менше шоколаду, але не більше, як пів кілограма на день»

Схожі новини