Багатоповерхівки «розчавлять» Липову Алею?
За два кроки від стадіону «Україна» бізнес-партнер Григорія Козловського хоче збудувати гігантський житлово-офісний квартал
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/398043/stadionfoto.jpg)
У Львові — черговий будівельний скандал: поблизу парку «Снопківський», за два кроки від стадіону «Україна» (вул. Липова Алея) хочуть збудувати одинадцять багатоповерхівок. Детальний план території (ДПТ) був опублікований на сайті Львівської міськради ще у липні, але потім його зняли, натомість оголосили громадське обговорення. Згідно з оприлюдненим ДПТ, новий житлово-офісний квартал має складатися з восьми житлових і трьох офісних багатоповерхівок різної висоти, причому висота найвищих житлових будинків сягатиме 18 поверхів.
Мешканці довколишнього мікрорайону б’ють на сполох: під загрозою опинилася зелена зона, де вони віддавна звикли займатися спортом і гуляти. Адже будівництво має розгорнутися за кількасот метрів від парку стадіону «Україна», а від входу на сам стадіон — буквально кількадесят метрів. Новий квартал хочуть розташувати на місці колишнього речового ринку «Україна». Торжище вже ліквідували і обнесли територію суцільним парканом. Під забудову має піти також футбольне тренувальне поле дитячої спортшколи «Карпати». До речі, нового житла поблизу вже більш ніж достатньо — з іншого боку від стадіону, на колишній автостоянці, інша фірма уже звела великий квартал високоповерхівок «Липова Алея».
Пікантності ситуації додає ще той факт, що майбутній забудовник пов’язаний із відомим бізнесменом та депутатом ЛМР Григорієм Козловським (власником Винниківської тютюнової фабрики, «Гранд-готелю» та низки ресторанів преміум-сегменту у Львові). Як повідомило видання ZAXID.NET, детальний план території розробили згідно з рішенням виконкому ЛМР від жовтня 2018 року на замовлення ТОВ «Актив Комплект». За інформацією YouControl, керівником та власником цієї компанії є адвокат і бізнес-партнер Григорія Козловського Олексій Різник. Він також володіє частками у кількох наближених до Козловського підприємствах, зокрема у ТОВ «Апарт-Готель». Ця компанія під приводом реконструкції нещодавно знесла пам’ятку садово-паркового мистецтва у Стрийському парку.
Громадські активісти мікрорайону зібрали підписи під зверненням до міського голови Андрія Садового, депутатів міськради та голови ЛОДА Маркіяна Мальського із проханням не допустити нового будівництва, яке «розчавить» камерний мікрорайон вулиці Липова Алея. «Ми були на громадському обговоренні цього проєкту 16 вересня, але не почули від проєктантів конкретних відповідей на свої запитання, — розповіла „ВЗ“ громадська активістка Віра Чайка, яка представляє інтереси мешканців вулиць Липової Алеї, Дністерської, Раковського, Дунайської. — Як вирішуватимуть проблему довколишніх вузеньких вуличок і транспортної завантаженості вулиці Липова Алея? Там уже зараз машини ледь роз’їжджаються. Єдине, що вони сказали: робитимуть ще один заїзд із північного боку стадіону. Але це означає, що цей заїзд проляже по історичному Снопківському парку. Крім того, квартал планують побудувати над дуже крутим схилом, який нависає над вузькою дорогою, що веде з вулиці Стуса. Чи проводилися там геодезичні дослідження, нам не відповіли. Просимо розробити і представити громаді план розвитку соціальної і транспортної інфраструктури мікрорайону. Тут, як і загалом у всьому місті, є гостра нестача дошкільних закладів. Середня школа № 73, що на вул. Дністерській, перевантажена, на її базі — ДЮСШОР „Карпати“. Дитячий садочок на вул. Дністерській — переповнений. „Чорнобильську“ лікарню, що поруч, будуть об’єднувати з ОХМАТДИТом, їм доведеться будувати нове приміщення. Чому б забудовнику там не звести лікарню? Чи, наприклад, побудувати біля стадіону спорткомплекс, басейн, де б люди могли поправляти здоров’я? Нам сказали, що маємо подавати свої пропозиції до 6 жовтня і їх будуть розглядати. Ми, звичайно, подамо. Але люди вже навчені гірким досвідом, оскільки дуже часто такі громадські слухання проводяться „для галочки“, а забудовник потім будує те, що хоче».
Коментар для «ВЗ»
Святослав Кіндратів, керівник юридичного відділу Інспекції Держархбудконтролю м. Львова
Зараз відбуваються лише громадські обговорення. 16 вересня відбулася зустріч посадовців ЛМР і архітекторів із громадськістю. Детального плану території, який визначає конкретне розміщення тих чи інших об’єктів, ще немає. Оскільки у цьому районі ще немає зонінгу (тобто ця територія не віднесена до тієї чи іншої категорії використання. — Авт.), власник цих земельних ділянок (а це юридична особа) звернувся до Львівської міськради з проханням розробити тут план території — аби впорядкувати і визначити, що саме там буде. Зараз конкретної відповіді, що це має бути (житло, офіси, об’єкти соціальної сфери тощо), немає. Тому під час громадських обговорень, які тривають до 6 жовтня, громада має подати свої пропозиції, і пізніше цей детальний план має затверджуватися. Лише після цього ЛМР зможе видавати містобудівні умови і обмеження (тобто документ, що містить планувальні та архітектурні вимоги до проєктування і будівництва цього об’єкта). Зараз лише починаються перші процеси, і ніхто не знає, яке там буде будівництво. Ті візуалізації, які були оприлюднені в електронних ЗМІ, це не детальний план, а пропозиції до детального плану. Їх попередньо подавав розробник проєктної документації, але громадських обговорень не було. Тобто проєкту зараз ще немає.