Передплата 2024 ВЗ

В університетському РАЦСі паспорта не вимагають

Тернопільські студенти стають молодятами, не виходячи з рідної альма-матер

У Тернополі одружитися можна і без штампа у паспорті. Щоправда, тільки один день і лише, маючи у кишені студентський квиток. Незвичний РАЦС відчинить свої двері напередодні Дня закоханих — у фойє Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.

Заяву на одруження подавати не треба. Лише зареєструватися — через Інтернет або телефоном. Щоправда, є одна обов’язкова умова для наречених: хтось із пари має бути студентом саме Тернопільського педуніверситету.

- Ідею студентського РАЦСу ми запозичили в одному з європейських університетів, — розповіла «ВЗ» голова студентської ради ТНПУ Галина Горба. — Але там це відбувалося у комічному жанрі: можна було одружитися хоч з улюбленим котиком чи песиком, хоч з колежанкою або другом. Ми теж спочатку думали проводити церемонію з гумором. Але потім вирішили: зважаючи на невтішну статистику щодо розлучень в Україні, варто частіше привертати увагу молоді до того, що шлюб — це не забавка, а серйозний крок. Хоч наша весільна церемонія і несправжня, але багато її учасників зізнаються, що для них — це можливість переосмислити стосунки зі своєю другою половинкою.

- І багато охочих «розписатися» у студентському РАЦСі?

— Коли вперше проводили проект три роки тому, довго шукали учасників. А тепер нам самі телефонують. Скільки пар буде цього року, наразі важко сказати, бо на реєстрацію ще тиждень є, а ажіотаж зазвичай в останній день спостерігається. Думаю, пар 20 точно «одружимо».

- А було таке, що після університетського «весілля» закохані і справді одружилися?

— Таких пар, мабуть, з десять вже маємо. Є серед учасників нашого проекту і такі, які розписувалися у студентському РАЦСі, вже будучи по-справжньому одруженими.

- Є «молодята», які чимось особливим запам’яталися?

— Один хлопчина ще жодної нашої церемонії не пропустив. І на кожну приходив з іншою «нареченою». Чекаємо, чи і цього року знову «одружуватиметься».

- Яка весільна церемонія без маршу Мендельсона? У студентському РАЦСі теж під нього «розписуються»?

— А як же ж! Студенти-музиканти для кожної пари його виконують. Створити атмосферу свята допомагають нам і весільні агенції Тернополя — надають весільну арку, червону доріжку. Навіть фата для наречених є. І свідоцтво про одруження «молодята» отримують — на бланках із сердечками й амурчиками.

- Невже й обручками «наречені» обмінюються?

— Зазвичай, пари приходять з обручками. Були і з золотими. Ті, хто вже довше зустрічаються, приносять срібні. Хто менше, приходять з дитячими перстениками — з котиками, сердечками... Парам, які були без обручок, їх просто малювали на пальці золотистим маркером. Або зав’язували на палець стрічку.

Схожі новини