Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Квартира з китайськими дверима – не фортеця

  • 04.01.2013, 01:39
  • 1 467

Якщо їдете на Різдвяні свята у рідні села, подбайте про безпеку свого житла

За даними МВС, в Україні щохвилини чиниться квартирна крадіжка. Особливо активізуються квартирні злодії (домушники) на свята. У червоні дні календаря, за статистикою МВС, кількість квартирних крадіжок збільшується на 15 відсотків. Адже зловмисники добре знають, що у тому ж Львові ледь не половина населення виїжджає зустрічати Різдво у рідні села або в Карпати. Щоб не повернутися після свят до обікраденої квартири, варто прислухатися до простих порад, які “ВЗ” надали працівники міліції.

За СТАТИСТИКОЮ, 30 відсотків квартирних крадіжок чиниться завдяки відмичкам до дверних замків та їх зламуванню. Щоб забратися у чужу оселю, злодії використовують різноманітні злодійські інструменти — від розвідних ключів і до елегантних відмичок — справжніх витворів слюсарного мистецтва. Найчастіше професійні домушники висвердлюють або ламають серцевини замків. Отож, купуючи замок для своїх дверей, порадьтеся з продавцями. Вони знають й обов’язково порадять купити замки, серцевина яких захищена відповідними “козирками”. Самі двері також мають бути надійними. Фахівці не радять, скажімо, купувати двері китайського виробництва. Метал, з якого вони зроблені, можна пробити навіть консервним ножем.

Близько чверті квартирних крадіжок чиниться, як вказується у міліцейських протоколах, “шляхом вільного доступу”. Тобто злодії користуються легковажністю власників оселі, які забули, покидаючи житло, зачинити двері та всі вікна.

Чимало громадян надалі переконані, що пластикові вікна надійно захищають житло від злодіїв. Насправді домушники давно навчилися долати таку перешкоду. Використовуючи гумові “груші”, вони просто віджимають пластикові вікна. Тому правоохоронці радять власникам квартир на першому та другому поверхах обов’язково захистити вікна ґратами. Ця порада стосується також власників квартир, розташованих на верхніх поверхах, якщо поблизу їхніх вікон є пожежні драбини.

Оперативники карного розшуку помітили, що найчастіше квартирні крадіжки чиняться з 8-ї до 19-ї години. Пік цих злочинів припадає на час від 11-ї до 14 год. 30 хв. Активізуються домушники також увечері, з 19 до 22 год., та вночі, з 22-ї до шостої години ранку.

Якщо ви, повертаючись з гостей, побачили у своїй квартирі злодіїв, правоохоронці не радять самотужки їх затримувати. Доволі часто домушники йдуть “на справу” зі зброєю. Краще тихенько, якщо вас не помітили, зайдіть до сусідів і викличте міліцію. Якщо ж злодії, побачивши власників квартири, кинулися тікати, спробуйте запам’ятати їхні обличчя та простежити, в яку автівку вони сіли. Це допоможе правоохоронцям затримати негідників “по гарячих слідах”.

Якщо залишаєте квартиру порожньою на кілька днів, попросіть сусідів припильнувати, щоб біля ваших дверей не крутилися підозрілі особи. Повністю довіряєте сусідам — попросіть їх увечері на годину-дві вмикати у вашій квартирі світло. Адже злодії, обираючи квартиру для обкрадання, увечері приглядаються, в яких вікнах не горить світло.

Подбайте про те, щоб хтось забирав пошту з вашої поштової скриньки. Переповнена рекламними буклетами скринька також підказує злодіям, що власники надовго покинули житло.

Та кращий захист квартири, доводить практикам, це угода про охорону житла з ДСО (Державною службою охорони міліції). За останні двадцять років у Львові злодіям не вдалося обставити жодної квартири, що перебувала під охороною ДСО. Та навіть якщо таке трапиться, за угодою, яку обов’язково підписують з власниками оселі, Державна служба охорони відшкодує завдані злодіями збитки.

Схожі новини