Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Глист чотири роки жив у дитини на стегні під шкірою…

На Львівщині зафіксували четвертий випадок дирофіляріозу за цей рік

Так виглядає дирофілярія, яка спричиняє паразитарну інфекцію у людей. Фото Research Gate
Так виглядає дирофілярія, яка спричиняє паразитарну інфекцію у людей. Фото Research Gate

Підозріла ґулька з’явилася на верхній частині стегна хлопчика чотири роки тому. Пухлиноподібне утворення уразило підшкірну клітковину. Маленького пацієнта прооперували в одній із лікарень області. Про випадок розповіла директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Минув час, і прооперо­вана ділянка раптово по­червоніла, почала гноїти­ся і боліти. Коли хірург «відкрив» гнойовик, то побачив всереди­ні… паразита — нематоду ди­рофілярію. Фахівці паразито­логічної лабораторії обласного центру з контролю й профілак­тики хвороб підтвердили в ди­тини дирофіляріоз.

Як паразит потрапив в орга­нізм хлопчика? Через комари­ний укус. Комаха попередньо вкусила інфіковану тварину й таким чином передала збудник гельмінтозу дитині.

За даними Наталії Іванченко, торік на Львівщині зареєструва­ли чотири випадки дирофіляріозу — вдвічі більше, ніж 2022-го.

За інформацією Центрів з контролю та профілактики за­хворювань у США, існує бага­то видів дирофілярій, але люди­ну атакують три. Вид D. immitis уражає легені (рідше — мозок, яєчка й очі). Мішенню двох ін­ших — D. repens і D. tenuis — є підшкірна клітковина (іноді - кон’юнктива).

Носіями дирофілярій серед домашніх тварин є переважно собаки, а серед диких — вовки, лисиці та єноти. Перебуваючи в організмі господаря, статево зрілі глисти дають «нащадків» — мікрофілярії, які циркулюють у крові. Комар кусає тварину, і в його організмі мікрофілярії пе­ретворюються на личинки, які мігрують до хоботка. Комар ку­сає людину — і вуаля, людина за­ражена дирофіляріозом. В ор­ганізмі людини паразити стають статево зрілими, але мікрофіля­рій не продукують. Тому зарази­тися цим гельмінтозом від хво­рої людини неможливо.

Щоб запобігти недузі, по­трібно уникати укусів комарів. Якщо перебуваєте в місці, де є багато цих кровопивць, якомо­га менше ділянок тіла залишай­те відкритими. Користуйтеся засобами, які відлякують комах Не забувайте про протимоскіт­ні сітки.

Лікування дирофіляріозу — швидке й не передбачає при­йому медикаментів. Паразита просто видаляють хірургічним шляхом.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень