Передплата 2024 ВЗ

Пасивне куріння: як знизити ризики за допомогою IQOS

Що таке пасивне куріння, наскільки воно є небезпечним і як знизити можливі ризики?

Пасивним чи вторинним курінням називають вдихання людьми довкола курця тютюнового диму – продукту горіння тютюну – разом із повітрям. За даними ВООЗ, від вторинного диму на рік помирає 1,2 мільйона людей. Це означає, що кожна восьма смерть від пов'язаних із курінням хвороб припадає на групу пасивних курців.

В Україні курить 34% населення віком від 18-и років. Сигаретний дим, вступаючи у контакт із повітрям, стає лише шкідливішим. Тому половина населення країни вдихає повітря, забруднене продуктами горіння. А це 6000 хімічних речовин, включаючи канцерогени, що призводять до онкології.

Пасивні курці піддаються впливу тих самих токсичних речовин, що і активні. У вторинному димі у великих кількостях утворюються такі сполуки, як-от аміак і леткі канцерогенні речовини. При курінні вдома шкідливі частинки з сигаретного диму осідають на меблі, волосся, одяг та інші речі та зберігають негативний вплив до кількох місяців.

При цьому шкоду від куріння все ще помилково приписують нікотину. Однак лише 50% речовини потрапляє в навколишнє середовище, і вона не впливає на якість повітря. Нікотин природним чином міститься в рослинах (томат, картопля та інші), а також в організмі людини. Він необхідний для обміну речовин. Коли людина починає курити, печінка перестає виробляти нікотин самостійно і звикає до того, що речовина надходить ззовні. Так виникає залежність. І утворюється замкнене коло: курець завдає шкоди собі та людям навколо, але кинути не може.

У відповідь на проблему з'явилися альтернативи, які унеможливлюють процес горіння, але доставляють нікотин у кров. Серед них нікотинові пластирі та жуйки, а також інші електронні системи (вейпи та системи для електричного нагрівання тютюну).

Науково обґрунтовані системи електричного нагрівання тютюну, наприклад, такі як IQOS, найбільш наближені до звичного ритуалу курця. Вони використовують тютюн, але завдяки технології нагрівання, а не горіння, замість диму утворюється аерозоль, у процесі використання виділяється на 95% менше шкідливих речовин порівняно з сигаретами*. Більше того, IQOS залишає менше запаху на одязі та волоссі, а дослідження довели, що використання IQOS у приміщенні не має негативного впливу на повітря та людей навколо.

Бездимні альтернативи не виділяють диму і смол. А це означає, що вони можуть стати способом покращити громадське здоров'я у країнах із високим рівнем куріння.

У компанії Філіп Морріс Інтернешнл вважають, що як інструмент зниження ризику такі бездимні продукти повинні регулюватися інакше – не так, як цигарки. Альтернативи мають бути доступні для тих, хто не може з якихось причин відмовитися від тютюну та нікотину повністю, а інформація про них – відкритою та перевіреною.

Більше інформації про бездимні альтернативи для повнолітніх курців читайте за посиланням.

* Важлива інформація: Це не означає, що ризик для здоров'я знижується на 95%. IQOS не виключає всі ризики. Аерозоль містить нікотин і викликає звикання. Тільки для використання повнолітніми. «На 95% менше» означає зниження рівня шкідливих речовин (крім нікотину) порівняно з димом сигарети (3R4F).

Схожі новини