Передплатити

2022 року пенсії підвищать аж шість разів

Але навряд чи пенсіонери стануть від того багатшими...


Фото ілюстративне з сайту pexels

Крім січневого підвищення пенсій, до кінця 2022 року на українців чекає ще п’ять етапів, під час яких українцям підвищать пенсійні виплати. Масово пенсії перерахують лише двічі: з 1 березня – непрацюючим пенсіонерам, із 1 квітня – працюючим.

Чи буде зараховано до страхо­вого стажу період перебування на обліку в Центрі зайнятості? Про це журналістці “ВЗ” розповіла начальни­ця відділу Управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду Укра­їни у Львівській області Любов Ключник.

Любов Ключник

– Період, коли особа отримує у Цен­трі зайнятості допомогу із безробіття або допомогу на навчання, зараховується до страхового стажу, – каже Любов Ключ­ник. – До 01.01.2010 – на підставі запи­сів у трудовій книжці або довідки Центру зайнятості, а починаючи з 01.01.2010 – на підставі даних персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. Але якщо осо­ба отримує одноразову допомогу з без­робіття для організації безробітним під­приємницької діяльності, то цей період до страхового стажу не зараховується.

– А коли чекати на щорічну індекса­цію пенсій?

– Першого дня весни відбудеться що­річна індексація пенсій. Стосуватиметь­ся непрацюючих пенсіонерів, а перераху­нок буде індивідуальним. Сума зростання прив’язана до зростання середньої зарп­лати в Україні та інфляції. Цей перерахунок буде автоматичним. Українцям не потріб­но звертатися до органів Пенсійного фон­ду. З 1 березня індексують надбавки за вік, і пенсіонери віком від 75 до 80 років отри­муватимуть надбавку до пенсії – 400 грн на місяць. Ще одна індексація відбудеться з 1 квітня. Тоді індексують пенсії працюючих пенсіонерів. І ці виплати будуть індивіду­альними: у них врахують нинішню зарплату пенсіонера та отриманий страховий стаж.

Улітку підвищать максимальні та міні­мальні пенсії, – веде далі Любов Ключник. – Вони зростуть на тлі зростання прожит­кового мінімуму. Для пенсіонерів він ста­новитиме 2027 грн. З 1 липня зросте міні­мальна пенсія. Вона збільшиться від 1934 грн до 2027 грн, а максимальна – від 19 ти­сяч 340 до 20 тисяч 270 грн. А потім буде ще два підвищення – з 1 жовтня і з 1 груд­ня. На початку жовтня розшириться про­грама додаткових виплат – на пенсіонерів віком 70-75 років. Вони отримають по 300 грн доплати на місяць. Якщо у них є 30 ро­ків стажу для жінок та 35 для чоловіків, то їхня пенсія не зможе бути меншою за 3000 грн. А наприкінці року підвищать мінімаль­ні та максимальні виплати. Тоді збільшить­ся мінімальна пенсія. Як і прожитковий мі­німум для пенсіонерів, вона збільшиться з 2027 грн до 2093 грн, а максимальна – до 20 тисяч 930 грн. Тоді ж встановлять міні­мальну пенсію у розмірі 2500 грн для не­працюючих пенсіонерів віком 60-70 років за наявності достатнього стажу (30 років для жінок, 35 – для чоловіків). Якщо ж стаж становитиме 20-30 років у жінок та 25-35 років у чоловіків, виплата становитиме від 2093 грн до 2500 грн.

Читайте також: Продукти відпускатимуть за картками?