Антилукашенківська риторика і українські прапори на аватарках - це абсолютно недостатньо

Знову ракети з території Республіки Білорусь

Пару днів тому мав дискусію з кількома білоруськомовними білорусами, які є в еміграції. Їм образливо, що ми негативно ставимося до їхньої батьківщини. Вони вважають, що зробили все, що могли, і кількість затриманих та винесених вироків від режиму Лукашенки - тому доказ.

Це правда і неправда водночас.

Тисячі затриманих під час боротьби за визволення своєї країни - це дуже багато. Поки не згадати, що за останні роки українці втратили у боротьбі з тим самим ворогом десятки тисяч убитими. І ще більше - пораненими. І на цьому кривавому тлі всі ті хороводи, які не закінчилися нічим, вибачте, не вражає, це просто поразка.

Жорстка антилукашенківська риторика і українські прапори на аватарках - це абсолютно недостатні засоби для створення умов для допомоги Україні і деокупації Білорусі.

Бо ефективних дій всередині країни практично нема. Якби росіянам горіло там, то у них було б менше сил тут. На жаль, страх і терор призвели до ситуації, коли внутрішня та зовнішня білоруська опозиція нічим не можуть допомогти. Кількасот(?) білорусів у лавах ЗСУ і нечисленні партизани на території РБ це, об'єктивно дивлячись на речі, не те, що дає хоч якийсь мінімальний результат. росіянам діяти з території РБ комфортно. Вони відтягують доволі значні українські сили, які так потрібні на півдні та сході. І в цей час читати чергові благоглупості і образи ("а ваш Зеленський до 24.02 торгував з Лукашенком", "більшість українців зігували Лукашенку" - це з коментарів, тобто це ми винні, що у них повна дупа) - якось не тойво.

Білоруська опозиція мала б переглянути концепцію боротьби за свою батьківщину. Вони мають воювати за неї. І чим довше вони цього не робитимуть - тим гіршим ставатиме ставлення до білорусів взагалі. Це сумно, але це факт. Яка нам різниця, хто нас вбиває - "окупований" білорус своїм нєпротівлєнієм або службою в армії РБ чи "окупований" бурят, дагестанець, для яких служба - це єдиний ліфт з його села.

Джерело

Схожі новини