ДоБРЕКСІТувалися
Що далі? А цього, власне, ніхто на Туманному Альбіоні зараз не знає. І не тільки там. Коментуючи підсумки голосування у Палаті громад, президент Європейської ради Дональд Туск написав: «Якщо порозуміння неможливе… то хто матиме відвагу сказати, яким саме є позитивний вихід із ситуації?»
Підсумок вівторкового голосування Палати громад парламенту Великої Британії щодо Угоди з ЄС про умови «Брексіту» ЗМІ Сполученого Королівства назвали «найбільшою поразкою чинного прем'єр-міністра в історії британського парламентаризму». Справді, якщо результат, який одержала прем'єр Тереза Мей, «перекласти» футбольною мовою, то вона програла приблизно з рахунком 0:5! Узгоджену Євросоюзом і британським урядом Угоду про умови «Брексіту» (виходу Королівства з євроспільноти) підтримали лише 202 депутати Палати громад, натомість 432 депутати проголосували проти.
Проти Угоди голосували не лише усі опозиційні парламентарії, а й депутати північноірландської Демократичної юніоністської партії, які зазвичай підтримують очолюваний Мей уряд меншості. Утім, найприкріше для прем 'єра те, що Угоду про «Брексіт» не підтримали близько ста депутатів її Консервативної партії. Вони, як і депутати від партії з Північної Ірландії, вважають узгоджену
Що далі? А цього, власне, ніхто на Туманному Альбіоні зараз не знає. І не тільки там. Коментуючи підсумки голосування у Палаті громад, президент Європейської ради Дональд Туск написав: «Якщо порозуміння неможливе… то хто матиме відвагу сказати, яким саме є позитивний вихід із ситуації?». Урядові пропозиції щодо подальших дій Тереза Мей повинна надати депутатам Палати громад найпізніше у понеділок. Варіанти розвитку подій є такими: спроба домовитися з ЄС про зміну Угоди й повторне голосування у британському парламенті, відтермінування запланованого на 29 березня «Брексіту», «Брексіт» без жодної Угоди з ЄС і повторний референдум щодо «Брексіту». І нарешті, не можна виключати дострокові парламентські вибори. (Вотум недовіри уряду, який ініціював лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін, Палата громад мала голосувати у середу, 16 січня).
На якісь поступки
Схоже, про найімовірніший сценарій написала напередодні голосування в Палаті громад газета Sunday Times. Її джерела в британському уряді розповіли: налаштовані проти Угоди про «Брексіт» депутати Палати громад позбавлять Мей контролю над порядком її засідань — аби максимально відтермінувати «Брексіт». А згодом, мовляв, парламентарії, які не хочуть «Брексіту» (а три чверті депутатів Палати громад голосували на референдумі за те, аби країна залишилася в ЄС), доведуть справу до повторного референдуму. Британцям запропонують обрати або «Брексіт» без угоди з ЄС, або відмовитися від виходу з євроспільноти. Станом на 11 січня, кажуть соціологи, «Брексіт» без угоди підтримав би на повторному референдумі 41% британців, а 48% були би за те, аби Королівство залишилося у Євросоюзі.
Напередодні вирішального голосування в Палаті громад Тереза Мей написала у виданні Sunday Express, що відхилення парламентом узгодженої
Британський досвід іще раз доводить: легких рішень складних проблем не буває! Українцям варто про це пам'ятати, особливо напередодні виборів. Адже чого тільки не обіцяють нам зараз солодкоголосі популісти! І з Путіним вони «домовляться», аби війни не було, і газ удвічі, а то й учетверо, здешевлять, і мінімальну зарплату в рази підвищать…