Передплатити Підтримати

Правоохоронці проводять масштабну спецоперацію із затримання чиновників

ЗАТОКА. ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ: ВІД МАНІПУЛЯЦІЙ НА ВИБОРАХ - ДО ВБИВСТВ І РОЗКРАДАНЬ НА ДЕСЯТКИ МІЛЬЙОНІВ.

Затока. Одеська область. Суспільство вже бачило першу частину операції по захисту прав естонських інвесторів від організованої злочинної групи, що вимагала ні більш ні менш - 30% від залучених інвестицій в розмірі 50 млн. Євро за право ведення бізнесу. Перші затримання в травні 2016 року ми провели за фактом замаху на вбивство представника інвестора. Було затримано 6 осіб (голова селищної ради, 2 кілера, 2 подільника, посередник). Оперативники і слідчі продовжували роботу по викриттю не тільки окремих щупалець, але і всього злочинного спрута, всієї злочинної структури і його керівників.

Сьогодні в Одеській області Національна поліція, спільно з Управлінням по розслідуванню особливо важливих справ Генпрокуратури та Головним управління СБУ, проводять масштабну операцію: обшуки та затримання по всіх елементах банди.

Зафіксовано і внесено в провадження понад 50 епізодів злочинів, які очолювали «обрані» на виборах керівники місцевої Ради.

І це перше із розслідуваних зафіксованих злочинів - маніпуляція виборними процедурами та організація фіктивного голосування.

У селище з кількістю виборців 1350 чоловік, при пособництві відповідних чиновників, безпосередньо перед виборами в кілька квартир було прописано 750 (!!!) «виборців». Цей «електорат», привезений на вибори, «проголосував», дозволивши прийти до влади в селищі, по суті, організованій злочинній групі. Основна мета групи - наживатися на махінаціях з землею в курортній прибережній зоні.

І пішло-поїхало... ті самі 50 епізодів злочинів: від відомого вже широкій публіці замаху на вбивство і шантажу естонського інвестора, до підпалу баз відпочинку та санаторіїв з метою перерозподілу землі під ними, фактів прямого вимагання та інших злочинів. Вдалині від фінансових центрів країни, але на суми в десятки мільйонів доларів!

Сьогодні Департамент захисту економіки і Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції проводять фінальну операцію з припинення діяльності злочинної групи, в складі якої окрім чиновників місцевих органів влади — на жаль — входять і місцеві судді та СБУ-шники, поліцейські, прокурори… До операції залучено понад 300 співробітників центрального апарату Нацполіції.

Ось як вийшло: від «невинних» маніпуляцій на виборах - до вбивств і розкрадань на десятки мільйонів доларів.

Нацполіція, разом з ГПУ, оприлюднить детальний звіт за результатами операції в кінці наступного тижня.