Передплатити Підтримати

Найвпливовіший у світі хуліган


Президент Росії підкорив редакторів “Форбса” вже другий рік поспіль. Другий у списку цього року президент США Барак Обама, третій -китайський лідер Сі Цзіньпін. Папа Римський Франциск четвертий, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель — п'ята.
"Ніхто не назве Володимира Путіна хорошим хлопцем, — зауважили у “Форбсі”. — Але ніхто й ніколи не назве слабким беззаперечного, непередбачуваного лідера ядерної держави, багатої на енергетичні ресурси". І ще цитата з “Форбса”: “Ми зазнали серйозної критики, коли торік назвали президента Росії найвпливовішою людиною у світі. Але за минулий рік Путін анексував Крим і розв'язав чужими руками війну в Україні...”
Спадають на думку кілька аналогій. Уявімо собі велике подвір'я, куди щовечора виходять погуляти підлітки. Усі більш-менш культурні, виховані. Принаймні, якщо й вживають лайливі слова, то тихо, аби ніхто не чув. Чужих речей не відбирають... І тут з'являється підліток-хуліган, низенький, але страшенно нахабний. Одного кулаком в обличчя, другого, третього... Годинника чужого забрав, із лавочки усіх вигнав... Хто ж у цьому подвір'ї найвпливовіший? Очевидно, саме цей хуліган.
Або ж — пожвавлена автотраса. Усі водії їдуть за правилами, і раптом один починає “підрізати”. Ігнорує дорожню розмітку, плює на знаки й сигнали світлофора. Ошелешені та перелякані водії уступають порушникові дорогу... Хто ж найвпливовіший на цьому відрізку автотраси? Як це не прикро, також хуліган.
Звичайно, “крутість” цих хуліганів — лише до пори, до часу. Першому, у подвір'ї, найкраще просто набити морду. Або ж, якщо це зробити нікому (з фізичною підготовкою у заморених комп'ютерами підлітків зараз кепсько), треба викликати міліцію, яка знайде на хулігана управу. Другого ж, на автотрасі, рано чи пізно зупинять даїшники. Відберуть права — і де той вплив подінеться?
Проблема сучасного світу в тому, що хуліган у ньому є — це Володимир Путін. Водночас ні дати йому в морду, ні бодай викликати наряд міліції — нікому... На відміну від своїх попередників, зокрема, Черчілля, Рейгана і Тетчер, сучасні західні політики — жалюгідні безвольні нікчеми. До їхнього сусіда, який дуже хоче з ними подружитися, хуліган уже в помешкання вдерся, і не висувається, і далі суне! Але обами-кемерони-олланди, замість негайно діяти, спроможні лише в сотий раз висловити свою “глибоку стурбованість”...
“Сьогодні Володимир Путін — єдиний у світі глава великої країни, який здатний шантажувати світ великою війною, — констатував російський політолог Станіслав Белковський. — І за рахунок цього вирішувати свої особисті завдання”. Як і кожний вуличний хуліган, Путін вірить у власну безкарність. Він усвідомлює ницість сучасних західних політиків (один лише колишній німецький екс-канцлер Шредер чого вартий — продався Путіну, пішов у “Газпром”) — і тому їх зневажає. Путін не вірить у те, що його шантаж великою війною не спрацює. Він знає, що вони його бояться... Найвпливовіший у сучасному світі Путін — діагноз цьому світу. На жаль, діагноз невтішний.