Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Основа наших майбутніх перемог — це наша стратегічна єдність

Звернення Юлії Тимошенко до народних депутатів фракції «Батьківщина»

Дорога наша командо!

Сьогодні ваш перший робочий день у Верховній Раді нового скликання. Ви доклали надзусилля для того, щоб після виборів з’явилася можливість відправити авторитаризм у небуття, ви отримали на виборах достойний результат, кращий, ніж партія «Наша Україна» в 2002 році при повній консолідації демократичних та проукраїнських сил. Такий результат заслуговує на повагу.

Я вдячна всім вам, вашим командам, а особливо мажоритарним депутатам, за отриманий результат на парламентських виборах. Окремі теплі слова мені хотілося б сказати Арсенію Яценюку, який сильно та професійно працював номером один парламентського партійного списку, та Олександру Турчинову, який витягнув на своїх плечах керівництво виборчим штабом, незважаючи на непростий стан здоров’я. Всі ви — бійці, перевірені часом та складними випробуваннями. Ваш результат на виборах зараз намагаються критикувати та принижувати. Як правило, це роблять ті, хто або ні до чого не здатен сам, або досягає свого нечесним, шахрайським шляхом. Я ж вам ще раз дякую за досягнутий результат.

Але сьогоднішній день не став точкою нового політичного відліку для України. Цей день став продовженням стрімкого зсуву України в безодню неодиктатури. Сімдесят відсотків українців не підтримали правлячу родину та її приватну партію, але це в нових українських реаліях нічого не означає. Вже очевидно, що владна група по-шулерськи створить свою більшість та продовжить принижувати Україну та українців. Це означає, що вся демократична опозиція де-факто програла вибори, і мені немає з чим всіх нас сьогодні вітати. Ми зобов’язані були передбачити всі технології обману та політичної корупції, на які робила ставку під час виборів влада, та запобігти їх реалізації. Саме так робиться сильна та переможна політика, але ми не змогли її зробити. Я кажу «ми», бо не знімаю з себе відповідальності за наш спільний програш.

Поки Янукович при владі, чесних виборів у країні не буде. Янукович і чесні вибори — речі не сумісні. Це перше, що ми зобов’язані були врахувати при підготовці до виборчої кампанії. Нам потрібно було не проголошувати мантри про чесні вибори (хіба ж ми не знали, з ким маємо справу?), а зробити реєстр всіх технологій фальсифікації виборів, які готувала правляча партія, і для кожної складової цих неподобств розробити та втілити в життя такі запобіжники, які б надійно спрацювали проти спотворення результатів виборів. Ми цього вчасно не зробили, але боротьба проти режиму продовжується. Треба зараз почати підготовку до наступних виборів з аналізу всіх методів фальсифікації, які застосовує Партія регіонів, та з розробки дієвої протиотрути. Я з вами працюватиму з цього питання, бо знаю рецепти боротьби з цією нечистою на руку силою.

Який би закон про парламентські або президентські вибори не прийняв цей режим, для збереження влади вони будуть на кожних наступних виборах влаштовувати «бої без правил» та використовувати будь-яку зброю, в тому числі недопустиму міжнародними стандартами, честю та порядністю. Це не означає, що нам не потрібно вдосконалювати виборче законодавство. Потрібно. Я прошу нашу фракцію очолити розробку та прийняття нового Виборчого Кодексу та негайно ініціювати скасування закону про вибори до Верховної Ради за змішаною системою (те, що ми допустили повернення мажоритарної складової, є нашою стратегічною помилкою, і її треба виправляти).

Але, одночасно з прийняттям нового виборчого законодавства, вже зараз потрібно замінити всіх слабких та продажних керівників партійних структур від дільниці до області та розпочати мобілізацію мініармії на кожній дільниці з ідеологічно міцних та організаційно здібних людей, які зможуть протистояти «бою без правил» на наступних виборах. Я не обмовилася, що роботу треба розпочати негайно. Якщо ми на наступних виборах Президента України, саме ми, не зупинимо розвиток корумпованої неодиктатури, то будемо нести персональну відповідальність за провал позитивного розвитку України.

Так, у нас були стратегічні помилки під час парламентської виборчої кампанії, і ми їх будемо негайно виправляти, але ми в той же час змогли побудувати головну основу наших майбутніх перемог — це наша стратегічна єдність.

«Батьківщина», «Фронт змін», «Народний Рух України», «Народна самооборона», «Партія реформи і порядок», «Громадянська позиція», «За Україну», «Європейський вибір» — всі ми сьогодні одна команда, і це допомогло нам бути сильнішими за інших, отримати кращу якість опозиційної політики. Наша єдність — це головне, що є у країни, що є у всіх нас. Не зруйнуйте це Боже благословення, не допустіть розділення фракції «Батьківщина» на дві або більше парламентських команд. Дозволите роз’єднання «Батьківщини» на різні фракції — потім, на наступних етапах, розкладетеся на молекули та атоми і зникнете, як хмара в ясному небі. Ви мали мудрість та силу об’єднатися, майте терпіння, повагу один до одного, здатність знаходити порозуміння щодня в самих складних ситуаціях для того, щоб переплавити нашу поки що рихлу єдність в моноліт з демократичними принципами та здатністю допомогти своїй країні. Я категорично виступаю за єдність та зміцнення фракції «Батьківщина», і будь-яку спробу розірвати її на шматки сприйматиму як зраду нашої спільної справи, як диверсію проти вибору людей. Я знаю, що до нашого об’єднання у нас була складна історія стосунків. Було все… Різне… Але я хочу порадити вам вчинити так, як зробили ми з Арсенієм, коли в перший раз зустрілися на побаченні у в’язниці. Ми обнялися та вибачилися один перед одним за всі попередні образи та непорозуміння. Вибачилися щиро, з глибоким та усвідомленим каяттям, і саме це зробило нас остаточно непохитною міцною командою. Армія, в якій бійці стріляють один в одного або розставляють один для одного приховані міни, — вже мертва та переможена. Пробачте один одному все, зрозумійте та прийміть своїх нових колег з усіма їх добрими та слабкими якостями і станьте непереможними. Я теж зараз хочу вибачитися перед кожним з вас за кожне різке слово або минуле протистояння, якщо воно було між нами. Я хочу вірити, що головне в нашому житті — це жертовне служіння людям, своїй країні, а не дріб’язкові амбіції та інтриги. Не має значення, хто і які посади обійматиме в комітетах та фракції — це лише посади. Головне — нарешті виправдати довіру українців, які, може, останній раз переступили через розчарування та зневіру в політиків усіх кольорів і попри все привели вас до Парламенту. Цінуйте це, а коли будете готові психологічно та організаційно — об’єднайтеся в єдину партію. Я цей крок обов’язково підтримаю.

Зараз обговорюється кандидатура на посаду голови фракції. Я переконана, що обрання відбудеться демократично, відкрито та конкурентно. Я теж хочу взяти участь у цьому голосуванні. Мій голос я віддаю за Арсенія Яценюка, бо переконана, що він як № 1 в партійному списку має моральне право очолити команду в Парламенті. Я довіряю йому та визнаю його сильні лідерські якості. Знаю, він не схибить і не зрадить нашу справу, бо життя нас з ним багато чому навчило. Я також вважаю, що його партнером у цій роботі буде Олександр Турчинов, який і далі продовжить вести до перемоги партію «Батьківщина».

Зробіть все можливе, щоб наша команда негайно завершила публічну дискусію про розподіл місць для сидіння в новому Парламенті, портфелів та посад у комітетах та фракції, квартир та готельних номерів. Я спостерігаю все це як телеглядач і можу вам сказати, що в країні це викликає просто роздратування та розпач. Нескінченно критикувати зграю, яка окопалася в президентських та урядових пенатах, — безперспективно. Люди краще за опозицію знають ціну правлячій партії та її, якщо можна так сказати, лідеру. Наша команда зобов’язана чітко і зрозуміло для суспільства представити план відродження України та повернення справедливості в усіх її проявах. Цей план не буде альтернативним, він, цей план, буде єдиним, бо діючий Президент і уряд чим би не займалися — виходить LNG-термінал.

Проведіть у Верховній Раді України нового скликання публічне та об’єднавче скасування всіх антилюдських та антиукраїнських законів, які Чечетов відмахав у минулому скликанні.

Поверніть державі стратегічну власність через скасування абсурдних парламентських рішень.

Ліквідуйте монополії, штучно створені українською олігархією. Монополії, які виснажують нашу економіку та економічно вбивають українські родини. Замість цього всього мотлоху, скасування якого ви доб’єтеся, наполягайте на прийнятті наших, підготовлених заздалегідь, законів, розроблених на основі європейських цінностей та європейських стандартів.

Я впевнена, ви це зможете. Але для успішності всіх наступних дій є ще одна ключова умова — створення стійкої, добре скоординованої опозиційної коаліції у Верховній Раді України нового скликання з партіями «Свобода» та «УДАР».

Я звертаюся до вас з пропозицією невідкладно розпочати переговорний процес зі «Свободою» та «УДАРом», створити з ними координаційну раду, узгодити спільний порядок денний та чітко дотримуватися всіх досягнутих домовленостей. Партії «Свобода» та «УДАР» — наші друзі, наші союзники, наша спільна цілісна армія в боротьбі проти зла. Я вважаю доцільним підписати між трьома опозиційними силами, крім угоди про коаліцію, щось на кшталт декларації про порозуміння, де визначити засади нашого непоборювання та непротистояння. Треба зрозуміти та публічно визнати, що тільки щира співпраця та коаліційна єдність трьох опозиційних сил — «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» — дає шанс на звільнення країни від окупантів, від клептократії.

Давайте спробуємо, бодай один раз за всі часи незалежності, об’єднати всі проукраїнські, демократичні сили без поборювання та зайвої агресивної метушні, без підкилимних тумаків та подвійних стандартів.

Хочу зазначити ще одне, після ревізії Конституції України Януковичем, більше не існує конституційного визначення правлячої коаліції, але всі, хто проголосують за кандидатуру Прем’єр-міністра, бюджет де-факто і стануть правлячою коаліцією, візьмуть на себе всю відповідальність за стан справ в країні.

І останнє — ідіть до людей, спілкуйтеся з ними на їх території, дивлячись їм у вічі, облиште ці ганебні, принизливі, замовні політичні ток-шоу — вони не повернуть і не зміцнять довіру людей до вас, до політиків, а зараз саме це є визначальним. Українці мусять вас зрозуміти, повірити вам, прийняти вас серцем і піти за вами. Тільки тоді ви зможете справді стати обраними від Батьківщини без лапок, в прямому значенні цього слова.

Зрозумівши та підтримавши українців, ви зможете змінити все, поставити все на свої розумні місця.

Будьте сильними, впишіть свої імена в найкращі сторінки української історії.

Моя підтримка з вами.

Юлія Тимошенко

Схожі новини