МЗС

Пізно ввечері суботи неподалік Львова вибуховим пристроєм пошкодили автобус, в Міністерстві закордонних справ вважають це провокацією до приїзду в Україну польського президента Анджея Дуди.

Глави МЗС країн ОБСЄ прийняли за підсумками що завершився в п'ятницю ради низку заяв, крім того, міністри Трійки ОБСЄ – Німеччина, Австрія та Італія прийняли ще й окрему заяву по Україні.

Глава МЗС Угорщини прийшов на Раду Україна-ЄС протестувати через освітній закон.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель є тим політиком, який об'єднує світове співтовариство в питанні санкцій проти Росії.

Українське МЗС підтвердило, що на території Білорусі затримали керівника ПАТ «Завод обважнювачів» Олександра Скибу.

У відомстві наголосили, що заборона суперечить домовленостям, які були досягнуті напередодні.

Як повідомлялося, американське видання The New York Times опублікувало мапу, на якій Кримзображено як спірну територію.

 Глава МЗС Сербії звинуватив Україну в спробі розсварити його країну з Росією.

Після статті  глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського у газеті “Жечпосполіта” кілька тижнів тому, де він сказав, що Польща буде підтримувати Україну на її євроінтеграційному шляху, що наша країна є важливим стратегічним партнером для обороноздатності Польщі і не згадував Бандеру, здавалося, польська влада дещо охолола, протверезіла і намагається згладити ті нерівності, які останнім часом з’явилися у стосунках між нашими країнами. Але, як з’ясувалося згодом, це було оманливе враження.

У заяві наголошується, що Україна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.

Міністр закордонних справ України викликав українського посла у Сербії для консультацій після його скандальних заяв щодо Сербії.

У МЗС України відбулася зустріч, учасники якої домовилися про конкретні кроки стосовно звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України і допомоги їхнім сім'ям.

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що загиблий після вибуху 25 жовтня у Києві Михайло Морміль не подавав позовів до міністерства.

Відповідні висновки дипломати зробили після зустрічі українця з консулом.

МЗС України надало перелік держав, з якими ведуться перемовини щодо запровадження безвізових поїздок Австралія та Велика Британія заявили про не готовність предметно вивчати питання спрощення візових вимог для громадян України протягом наступних двох років. Про це стало відомо «Главкому» із відповіді на запит Міністерства закордонних справ України. Причиною служать реформи імміграційної служби Австралії та необхідність напрацювання і

  МЗС України надало перелік держав, з якими ведуться перемовини щодо запровадження безвізових поїздок

Австралія та Велика Британія заявили про не готовність предметно вивчати питання спрощення візових вимог для громадян України протягом наступних двох років.

Про це стало відомо «Главкому» із відповіді на запит Міністерства закордонних справ України.

Причиною служать реформи імміграційної служби Австралії та необхідність напрацювання і юридичного оформлення процедури виходу Великої Британії з ЄС за результатами референдуму 2016 року.

Разом з тим, Україна знаходиться на етапі взаємного скасування візових вимог між Канадою і Мексикою. Наразі цю можливість розглядаю уряди названих країн. Також Україна запропонувала Японії розглянути можливість скасування візових вимог для пред’явників українських службових паспортів. Ця пропозиція опрацьовується причетними органами Японії.

Крім цього, впродовж 2016 року і I півріччя 2017 року Україна досягнула домовленостей щодо безвізу з дежавами Європи, Північної та Південної Америки, Печерської затоки та Азії: укладено двосторонні угоди про безвізові поїздки громадян із Сент-Кіттс і Невісом та Албанією. Одностороннє рішення про запровадження безвізового режиму для громадян України ухвалено Коста-Рикою і Маврикієм; підписано міжурядову угоду про спрощення оформлення віз зі Швейцарією; збільшено граничний термін дії деяких видів неімміграційних віз США для українських громадян з 5 до 10 років.

За інформацією помічника голови Державної прикордонної служби Олега Слободяна, за чотири місяці та один тиждень з моменту впровадження безвізового режиму лише за біометричними паспортами до Європи з’їздили майже 295 тисяч українців.

За його даними, із початком осені до Євросоюзу почало їздити на 30%-40% менше громадян України, ніж влітку.

Загалом, відмову у в’їзді до Євросоюзу за час дії безвізу отримав лише 61 громадянин України

Як повідомляв «Главком», питання спрощення режиму поїздок порушено перед Вануату, Гренадою, Колумбією, Кувейтом, Південною Кореєю, Маршалловими островами, Мексикою, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Самоа, Соломоновими островами, Таїландом, Тринідадом і Тобаго, Тувалу та Уругваєм.

Нагадаємо, що 11 червня 2017 року, набуло чинності рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн Євросоюзу та Шенгенської зони.

Джерело: Главком