МЗС

Заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін 30 травня візьме участь у зустрічі в Берліні заступників міністрів закордонних справ країн, що входять до «нормандського формату» (Україна, РФ, ФРН, Франція).

У Департаменті також нагадали, що відповідні домовленості укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Усі міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу висловилися за необхідність посилення тиску на Росію у відповідь на агресію проти України.

Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц запропонує провести дострокові парламентські вибори.

За попередньою інформацією, українців серед загиблих у дорожньо-транспортній пригоді в Туреччині немає.

США не будуть приєднуватися до «нормандського формату» (Німеччина, Франція, Україна, Росія) з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, але є інші формати.

Переговори міністра закордонних справ України з президентом і віце-президентом США в Білому домі мають вплинути на мінський процес і на позицію Росії.

США можуть долучитися до перемовин у «нормандському форматі» стосовно ситуації на Донбасі.

Марія Захарова заявила, що Таллін не надав жодних документів про порушення свого повітряного простору.

У консульській службі Міністерства закордонних справ України рекомендують українцям залишити територію Лівії й утриматися від поїздок до цієї країни з огляду на складну ситуацію з безпекою.

За словами представника МЗС Північної Кореї, КНДР максимально прискорить заходи для зміцнення свого ядерного засобу залякування.

Міністерство закордонних справ та НАК «Нафтогаз України» за минулі два роки виплатили американській юридичній компанії Covington&Burling більше 10 млн доларів за консультації та юридичний супровід справ у міжнародних судах у суперечках з Росією.

Дипломатичне відомство вимагає звільнити політв'язня і буде наполягати на посиленні тиску на РФ.

У Сімферополі 18 квітня має відбутися чергове судове засідання у справі кримського журналіста.

Перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко допускає зустріч президента Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом найближчим часом.