Передплата 2024 «Добрий господар»

Маєте жовті горбки навколо очей — перевірте рівень холестерину

Коли справа стосується по-справжньому серйозних захворювань, найголовніше — не втратити час і виявити хворобу на ранній стадії. Щоб це зробити, важливо уважно відслідковувати будь-які зміни, що відбуваються з організмом і вчасно звертатися до лікаря. На щастя, багато серйозних хвороб на початку завжди подають знак, який легко помітити, — якщо знати, куди дивитися…

Фото pexels
Фото pexels

Серцевий напад. Невеликі жовті горб­ки навколо очей можуть сигналізувати про підвищений рівень холестерину, який, сво­єю чергою, може призвести до серцевого нападу або захворювань серцево-судинної системи. Не втрачайте час, зробіть ЕКГ і покажіться кардіологу.

Інсульт. Не буває ідеально симетричних облич — хіба що на картинах художників. Але все ж у більшості випадків асиметрія не кидається в очі. А от якщо раптом ви помі­тили, що у вас або у когось з близьких об­личчя стало менш симетричним, якщо одна його половина здається застиглою або просто з більш тьмяною мімікою — термі­ново звертайтеся до лікаря. Це може бути ознакою захворювання нервової системи і навіть інсульту.

Хвороби ендокринної системи. «Зайві» волоски на обличчі - це не тільки привід звернутися до косметолога або спеціаліс­та з депіляції. Найчастіше волосся на об­личчі у жінок починають інтенсивно рости при порушеному гормональному балансі - найчастіше гірсутизмі або синдромі по­лікістозних яєчників. Проконсультуйтеся з ендокринологом — швидше за все, це буде ефективніше і корисніше.

Діабет. Про це серйозне захворювання може попередити сіточка дрібних змор­щок, яка несподівано з’явилася на обличчі. Також раптово виявлені зморшки можуть бути симптомом ще одного захворювання ендокринної системи — гіпотиреозу, недо­статнього рівня гормонів щитовидної зало­зи. Зверніться до ендокринолога та пере­вірте рівень цукру в крові.

Анемія. «Аристократична» блідість — можливо, це і красиво, але все ж таки варто звернутися до лікаря і перевірити рівень ге­моглобіну, якщо ваш звичний колір обличчя все ближче до білого. Це може бути озна­кою анемії - поряд з постійним відчуттям втоми, слабкістю і підвищеною втомлюва­ністю.

Апное. Дуже серйозне захворювання, при якому людина уві сні перестає диха­ти — від 10 секунд і більше. Супутні ознаки — сильне хропіння, відчуття втоми вранці, головні болі. А ще — незвичайне, ніби «ско­шене» підборіддя, зменшився розмір шиї і щелепи. Якщо помітили щось подібне у себе або своїх близьких, зверніться до лі­каря, апное — це смертельно небезпечна хвороба!

Аутоімунні захворювання. Про них мо­жуть сигналізувати висипання червоного ко­льору, які з’являються на обличчі. Так, якщо висип щільний і свербить, це може свідчити про целіакії, захворювання, при якому орга­нізм погано засвоює глютен. А ось червоний висип у формі метелика, який з’явився на щоках, може свідчити про вовчак.