КНДР

Уряд Південної Кореї запропонував провести тристоронні переговори зі США і Китаєм щодо розміщення американської системи протиракетної оборони THAAD для захисту від Північної Кореї.

Підозрілий рух ракетної пускової установки на території КНДР вказує на те, що у Північній Кореї готуються можливого запуску міжконтинентальної балістичної ракети, припускають американські військові.

Американський експерт Майкл Ельман, який заявив New York Times про причетність України до постачань до Північної Кореї двигунів для балістичних ракет, заявив, що не стверджував про причетність української влади до постачання.

Подальші санкції ООН проти КНДР можуть заборонити текстильний експорт Пхеньяну, скоротивши ще на третину доходи країни від експорту.

Влада острова Гуам поширює серед мешканців листівки з інструкцією на випадок ядерного удару з боку Північної Кореї.

Президент Дональд Трамп в п'ятницю заявив, що розглядає введення нових економічних санкцій проти Північної Кореї.

Адміністрація американського президента Дональда Трампа кілька місяців вела дипломатичні переговори з Північною Кореєю по таємному каналу.

МЗС України закликає Північну Корею дотримуватися міжнародного порядку та припинити погрожувати зброєю

Північна Корея заявила, що «ретельно вивчає» план нанесення ракетного удару по острову Гуам в Тихому океані, який є частиною США.

Останнім часом США зробили низку дій, які за нормальних обставин викликали б щонайменше подив. Це і нові жорсткі санкції проти Росії, і недавній відгук президента Дональда Трампа на адресу Китаю, І ризикований авіаобліт території КНДР через черговий запуск ракети…  Кожний із згаданих випадків був детально проаналізований у ЗМІ. Однак одна подія пройшла повз пильну увагу. Хоча в комплексі з іншими саме вона дає можливість пояснити теперішню «сміливість» США.

Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла нові санкції щодо Північної Кореї.

Нові санкції проти Північної Кореї, якщо їх підтримає РБ ООН, скоротять річні доходи країни на $ 1 млрд.

Американська розвідка прогнозує, що же за рік Північна Корея створить балістичну ракету, яка буде здатна досягти материкової території США.

Причиною відповідного рішення став запуск КНДР міжконтинентальної балістичної ракети.

Пуск відбувся о 10:45 за місцевим часом.