Передплата 2024 «Добра кухня»

«Відлюдькувата» рись вийшла на люди

Під час об'їзду свого господарства Олексій Вовкунович, лісничий Приполонинного лісництва, яке входить до Національного природного парку «Сколівські Бескиди», з вікна автомобіля зазнимкував молоду рись на лісовій галявині. Була спокійною, не втікала, з цікавістю розглядалася довкола. Зважаючи на те, що звір цей — доволі обережний, веде потайний спосіб життя, побачити його серед дня було справжньою удачею для природоохоронця

Молода карпатська рись вивчає навколишній світ. Фото Олексія ВОВКУНОВИЧА
Молода карпатська рись вивчає навколишній світ. Фото Олексія ВОВКУНОВИЧА

То ким слід вважати рись у Карпатах — рідкіс­ним екзотом, мігрантом із тимчасовим побуту­ванням у наших горах чи традиційною твариною?

— На території нашого парку (він займає пло­щу 35 684 гектари. — І. Ф.) живе понад 20 особин рисей, це оптимальна кількість, — розповідає.ко­респонденту «Високого Замку» директор НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак. — Не­забаром будемо проводити щорічний облік ди­чини, тож можна буде назвати точнішу цифру. Мене дуже тішить, що часто на знімках наших фо­топасток бачимо дорослу рись зі своїм нащад­ком — а отже, популяція цих тварин зростає. В од­ній із зафіксованих історій видно, як рись-мати вчить рисеня полювати: дуже миле звірятко си­дить, хоче зірватися з місця і бігти за здобиччю, а мати його притискає лапою, вчить витримки…

За словами керівника парку, ті рисі, що наро­дилися торік, вже виросли, стали самостійними. Ці «великі кішки» ведуть переважно нічний спосіб життя. Саме у темну пору доби полюють на здо­бич, здебільшого на гризунів. Ховаються на де­ревах. В останні роки стали більш спокійними, бо в лісах тепер менше людей, а відтак — менше так званого антропогенного впливу на звірів. Тому і побачити рисей можна частіше. Людям вони не загрожують.

Схожі новини