У Зеленського хочуть позачергового засідання Верховної Ради

  • 16.07.2019, 12:45
  • 947

Команда президента Володимира Зеленського закликає Верховну Раду 8 скликання позачергово зібратися 18 липня й ухвалити закони, які дозволять працювати Вищому антикорупційному суду.

Про це заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка заявив на форумі «Встановлення справедливості — порядок денний для майбутнього парламенту», передає УП.

«В сенсі антикорупційної реформи ми з 2014 року зробили непоганий прогрес. Ми маємо непогане законодавство, ми маємо інституції, які вижили, незважаючи на те, що їх 2 роки намагалися вбити, і ми маємо кількість експертів у сфері антикорупції, яка суттєво зросла з 2014 року. І людський капітал — одна з найбільших перемог за останні 5 років.

Що ми плануємо зараз? Ми плануємо вже на четвер скликати позачергову сесію парламенту. Ми будемо вимагати від парламенту прийняти законодавство, яке дасть працювати ефективно Вищому антикорупційному суду, будемо вимагати від парламенту прийняти закон про незаконне збагачення, і буде ще декілька ініціатив, які ми будемо вимагати прийняти ще в цього складу парламенту.

Очевидно, що в людей в головах уже вибори, але вони повинні виконати свій обов’язок до кінця — перед країною, не перед нами.

Що ми хочемо від нового парламенту? Ми хочемо переглянути законодавство, що стосується запобігання корупції, новий закон, який стосується декларацій, зокрема, корупції у політичному секторі. Новий парламент повинен прийняти ці закони

Ми хочемо переглянути Кримінальне процесуальне законодавство. Було прийнято багато правок до КПК, в тому числі так звані «правки Лозового», які дуже перешкоджають ефективному здійсненню кримінальних справ.

Крім того, ми хочемо від нового парламенту, насправді, судової реформи — справжньої", — заявив Рябошапка.

Також Рябошапка звинуватив попереднього президента Петра Порошенка у тому, що «блискучі реформи» залишили суди, прокуратуру й Службу безпеки України майже на тому ж рівні, що був у 2014 році.

За його словами, потрібно «інвестувати в людей» і в міцність інституцій.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій 12 липня закрив пленарні засідання 10-ї сесії парламенту 8 скликання.

До 19 липня народні депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях.

21 липня відбудуться дострокові парламентські вибори.

Схожі новини