BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Потенційного кандидата у Папи звинуватили в насильстві: кардинал Лопес Ромеро склав повноваження

  • 08.07.2026, 18:15
  • 119

Відомий іспанський кардинал та архієпископ Рабату добровільно відсторонився від пастирської діяльності на час розслідування Ватикану. Одразу кілька жінок заявили про сексуальні домагання та насильство з боку 74-річного священнослужителя

Фото: Reuters
Фото: Reuters

Гучний скандал спалахнув навколо одного з найвпливовіших ієрархів Католицької церкви, кардинала Крістобаля Лопеса Ромеро. Після того, як щонайменше п’ять жінок звинуватили священника у сексуальному насильстві, він оголосив про тимчасове припинення виконання своїх обов’язків. Звинувачення з’явилися в межах журналістського розслідування видання AFP, через що Ватикан невідкладно розпочав попереднє офіційне розслідування цієї справи.

Сам Крістобаль Лопес Ромеро категорично заперечує всі закиди, стверджуючи, що ніколи не вчиняв жодного нападу чи сексуальних домагань щодо дорослих жінок. Попри це, він пообіцяв повністю співпрацювати зі слідством і добровільно відмовився від головування на публічних урочистостях та участі в пастирській роботі, аби уникнути будь-якого впливу на процес. Кардинал має репутацію прогресивного діяча у вищих церковних колах і навіть розглядався як один із потенційних кандидатів на престол Папи Римського під час торішнього конклаву.