BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Дитяча мілітаризація в Ірані: підлітки з 12 років залучаються до патрулювання та збору даних

  • 27.03.2026, 09:30
  • 373

Влада Ірану офіційно знизила віковий поріг для вступу до лав напіввійськового ополчення «Басідж», що входить до складу Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Тепер діти віком від 12 років залучаються до виконання поліцейських функцій у Тегерані, зокрема до охорони блокпостів та патрулювання вулиць у межах нової рекрутингової кампанії «За Іран»

Фото: Al Arabiya
Фото: Al Arabiya

Представник КВІР Рахім Надалі пояснив це рішення нібито «масовим бажанням» самих підлітків протистояти зовнішнім загрозам. Окрім патрулювання, юним новобранцям доручають збір оперативної інформації. Проте реальна ситуація на вулицях іранської столиці виглядає набагато тривожнішою: за свідченнями очевидців, підлітки у цивільному одязі, озброєні автоматами Калашникова та пістолетами-кулеметами Узі, поводяться агресивно, проводять несанкціоновані обшуки та відкривають попереджувальний вогонь у повітря. Це створює атмосферу хаосу, оскільки непідготовлені діти з бойовою зброєю часто не здатні адекватно оцінювати ситуацію.

Використання дітей-солдатів є грубим порушенням міжнародного права та Конвенції ООН про права дитини, яку Іран формально зобов’язався виконувати. Правозахисники наголошують, що режим Тегерана використовує неповнолітніх як «живий щит» та інструмент залякування власного населення на тлі воєнного протистояння з США та Ізраїлем. Така мілітаризація дитинства є характерною ознакою диктаторських режимів, подібних до росії, яка також активно впроваджує мілітарне виховання молоді. Поки росія та Іран поглиблюють свою військову співпрацю, обмінюючись досвідом придушення свобод та використання людських ресурсів, демократичний світ продовжує посилювати санкційний тиск на ці режими.

Читайте також
Після втручання омбудсмена львівська мерія розблокувала пільгові картки на проїзд для чотирьох тисяч дітей з інвалідністю
07.07.2026
Після втручання омбудсмена львівська мерія розблокувала пільгові картки на проїзд для чотирьох тисяч дітей з інвалідністю

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець змусив Львівську міську раду розблокувати пільгові картки Леркарт на проїзд у громадському транспорті для майже чотирьох тисяч дітей з інвалідністю. До нього масово звернулися батьки, які повідомили, що через рішення Львівської міської ради діти з інвалідністю та їхні супроводжуючі втратили можливість користуватися пільговим проїздом у громадському транспорті