BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Задимлення на новітньому кораблі ВМС Бельгії: інцидент стався одразу після виходу в море

  • 05.02.2026, 08:45
  • 246

На інноваційному протимінному судні M940 Oostende сталося сильне задимлення лише через день після початку морських випробувань. Влада Бельгії з’ясовує, чи була це технічна несправність, чи можливий акт саботажу

Фото: VRT
Фото: VRT

Інцидент із задимленням зафіксували на борту новітнього корабля Військово-морських сил Бельгії M940 Oostende, який лише позавчора вийшов із сухого доку після завершення будівельних і перевірочних робіт. Подія викликала занепокоєння керівництва країни з огляду на високотехнологічність судна та чутливу безпекову ситуацію в Європі.

Міністр оборони Бельгії Тео Франкен повідомив, що причиною задимлення став перегрів установки SCR, призначеної для очищення вихлопних газів. Відкритого вогню не виникло, однак дим швидко заповнив одне з приміщень, через що екіпаж був змушений діяти за аварійним протоколом.

Для ліквідації наслідків на борт оперативно прибула пожежна команда з Брюгге, яка допомогла охолодити перегріті елементи обладнання. За словами міністра, загрози життю моряків не було, а сам корабель не зазнав критичних пошкоджень.

Водночас військові фахівці вже розпочали детальну технічну перевірку. Франкен назвав інцидент «примітним» і наголосив на необхідності ретельного розслідування, зважаючи на актуальні виклики безпеці. Він також заявив, що найближчими днями очікує нових подробиць.

Ситуацію додатково загострює збіг інциденту з нещодавніми повідомленнями про затримання в німецькому Гамбурзі двох осіб, яких підозрюють у підготовці диверсій проти військового флоту. У зв’язку з цим бельгійські спецслужби перевіряють усіх, хто мав доступ до систем корабля під час його перебування в порту.

Наразі влада намагається встановити, чи сталося задимлення внаслідок прикрої технічної помилки, чи йдеться про можливий саботаж. Експерти проводять повний аудит вихлопної системи та електронних протоколів безпеки судна.


Джерело: VRT