BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Трамп прокоментував оприлюднений запис розмови Віткоффа з ушаковим ОНОВЛЕНО

  • 26.11.2025, 08:53
  • 379

Спецпосланець США Стів Віткофф давав поради раднику глави рф володимира путіна юрію ушакову щодо того, як російській стороні краще спілкуватися із президентом США Дональдом Трампом

Трамп прокоментував оприлюднений запис розмови Віткоффа з ушаковим. Фото: РБК
Трамп прокоментував оприлюднений запис розмови Віткоффа з ушаковим. Фото: РБК

Про це пише Bloomberg, яке опублікувало запис телефонних розмов між Віткоффом та Ушаковим.

Розмова між ними відбулася 14 жовтня на тлі перемовин щодо припинення війни між Ізраїлем та ХАМАСом. Тоді Віткофф сказав ушакову, що «глибоко поважає путіна», і що він сказав Трампу, що росія «завжди хотіла мирної угоди».

Разом із цим, спецпосланець США пропонував ушакову, аби Трамп і путін мали телефонну розмову перед візитом президента України Володимира Зеленського до Білого дому 17 жовтня.

Зрештою, розмова між лідерами відбулася 16 жовтня — тоді Трамп повідомив, що зустрінеться із путіним у Будапешті. Однак саміт не відбувся.

«Я вам скажу, я знаю, що потрібно для укладення мирної угоди. Донецьк і, можливо, десь обміняємо території. Але я кажу, що замість таких розмов давайте говорити з більшою надією, бо я думаю, що ми дійдемо до угоди. Трамп надасть мені багато свободи і повноважень для досягнення угоди», — сказав Віткофф.

Під час розмови із ушаковим американський посадовець також давав поради російській стороні, як говорити із главою Білого дому.

«Я б зробив цей дзвінок і просто нагадав, що ви вітаєте президента з цим досягненням (мирна угода щодо сектору Гази), що ви його підтримали, що ви поважаєте його як людину миру, і ви просто дуже раді, що це сталося. Тож я думаю, це буде гарний дзвінок (…)

Я сказав президенту, що рф завжди хотіла мирної угоди. Це моє переконання. Я сказав президенту, що вірю в це. І я вважаю, що питання полягає в тому, що у нас є дві країни, яким важко досягти компромісу, і коли ми його досягнемо, ми матимемо мирну угоду", — казав Віткофф ушакову.

Зокрема, в опублікованій розшифровці є такі репліки:

Ушаков: Ну, нам потрібно по максимуму, думаєш, напевно, як вважаєш? А так передавати чого?

Дмитрієв: Ні, дивіться. Мені здається, ось цей папір просто ми зробимо як би в нашій позиції і я просто неформально прямо передам, що все це неформально. А вони хай роблять як свій. Але я думаю, що вони не зовсім нашу версію візьмуть, але принаймні максимально близько до неї.