Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

У Франції чоловік ножем вбив перехожого: що відомо

  • 22.02.2025, 21:00
  • 258

У Франції чоловік з Алжиру із криком «Аллаху акбар» вбив ножем перехожого. Він також поранив 5 поліцейських

Фото AFP
Фото AFP

22 лютого 2025 року озброєний ножем 37-річний чоловік влаштував теракт у місті Мюлуз, що на північному сході Франції, і фактично поряд з кордоном Німеччини та Швейцарії.

Двоє поліцейських отримали важкі ножові поранення, один «в сонну артерію», інший «у груди», — сказав прокурор.

Винуватця затримали та взяли під варту. Підозрюваний перебуває на обліку у «Картотеці повідомлень щодо запобігання радикалізації терористичного характеру». Нападник під час вчинення насильницьких дій кричав «Аллах Акбар».

Французький президент Емманюель Макрон назвав подію у Мюлузі «ісламістським терористичним актом», «який не викликає сумнівів» і висловив «солідарність з усією нацією».

«Я хочу сказати про свою рішучіcть і рішучість уряду продовжувати діяльність, якою ми займались протягом восьми років, щоб зробити все, щоб викорінити тероризм на нашій землі», — цитує Макрона місцевий мюлузький інформаційний портал L’Alsace.