У Львівській ОТГ збільшили податок на «зайві» метри
За новими ставками платитимуть з 2025 року
Депутати Львівської міської ради підвищили на сесії ставки податку на житлову нерухомість і навели лад із зонами територіальної громади, де платитимуть такий податок. Для кожної зони — своя ставка податку на нерухомість.
Податок на нерухомість — це сплата у бюджет за «зайві» квадратні метри житла: для квартир — понад 60 «квадратів», для будинку — понад 120. Хто має квартиру чи будинок меншої площі, податку на нерухомість не платить. Цей податок мешканці сплачують раз на рік.
Згідно з ухвалою сесії, до першої зони увійшли Львів, Винники й Брюховичі (раніше сюди входили також Дубляни, Рудне, Рясне-Руське й Малехів). Власники житла в цій зоні платитимуть 1% від розміру мінімальної зарплати за квадратний метр (подорожчання від 71 до 80 грн за «квадрат»). До другої зони зі ставкою 0,75% від мінімальної зарплати увійшли Дубляни, Рудне, Рясне-Руське, Лисиничі та Підбірці (тепер це 60 грн за квадратний метр). До третьої зони увійшли Малехів, Гряда, Підрясне і Зашків. Для мешканців цієї зони діє ставка 0,5% мінімальної зарплати за «зайвий» квадратний метр, тобто 40 грн.
Уперше створено четверту зону для оплати податку на житло. До неї увійшли Великі Грибовичі, Воля-Гомулецька, Малі Грибовичі, Зарудці, Збиранка, Малі Підліски, Ситихів і Завадів. Для цих сіл діятиме найменша ставка — 0,25% мінімальної зарплати, тобто 20 гривень за «зайвий» квадратний метр.