Передплата 2024 ВЗ

«Укрпошта» презентувала дві нові марки до Дня вишиванки

  • 16.05.2024, 14:00
  • 384

До Дня вишиванки «Укрпошта» створила дві нові поштові марки зі зразками харківської та кримськотатарської вишивки. Тираж обох — 800 тисяч екземплярів

Фото Укрпошти
Фото Укрпошти

На одній марці зображена вишивка Харківської області із серії «Українська вишивка — код нації», розпочатої у 2018 році. На другій — зразок кримськотатарської вишивки з Криму.

Ескізами марок стали стародавні зразки з Національного музею декоративного мистецтва України. Харківщину представив фрагмент вишивки жіночої сорочки ХІХ століття. Крим — жіноча головна шаль «марама» середини ХІХ століття.

«Зразки вишивки, зображені на марках, які „Укрпошта“ презентує сьогодні, не є випадковими. Після початку російської агресії в Криму та на сході України, вишиванка стала також уособленням нескореності й спротиву. І саме тому на нових марках ви бачите зразки кримськотатарської вишивки та вишивки Харківщини. Зараз, коли ворог підступно обстрілює Харків, коли вже понад десять років окупований Крим, ми хочемо нагадати світові про те, що українці борються за свою землю, за свій народ та культуру», — зазначив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Зробити передзамовлення марок уже можна на сайті «Укрпошти».

Схожі новини