Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Якби справу Держспецзв’язку розкрили швидше, росіяни мали б меншу перевагу в дронах»

  • 21.11.2023, 11:09
  • 392

Колишній заступник із диджиталізації ексміністра оборони Олексія Резнікова Віталій Дейнега розповів, що якби справу Держспецзв’язку розкрили швидше, росіяни мали б меншу перевагу в дронах, а він, скоріше за все, залишився б при посаді

«Керівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та дехто з його підлеглих отримали підозри у справі про розкрадання коштів. Справу, обшуки по якій пройшли пів року тому. Якби її було розкрито швидше — то армію було б в значно більшій мірі цифровізовано, в росіян була б менша перевага в дронах, ми б отримували значно більше міжнародної ІТ допомоги для армії, а я, скоріш за все, зберіг би посаду», — пише Дейнега.

Колишній чиновник зазначив, що Держспецзв’язок — це одна з небагатьох структур, яка з часів Майдану «практично не була реформована». Він додав, що з початком повномасштабної війни «вони встигли сильно збільшити свій вплив і повноваження, фактично підімʼявши під себе всю тему кіберзахисту (військового і цивільного), а також дрони і фактично стали „гаманцем і руками“ Мінцифри в дуже багатьох питаннях».

«У них є своє лобі в парламенті і зокрема, але не тільки, депутат Олександр Федієнко в комітеті Нацбезпеки, який тягнув вигідні їм закони, навіть коли проти були Міноборони та ЗСУ. У них є лобі в уряді у вигляді багатьох заступників Мінцифри. У них доволі міцний ситуативний союз з СБУ. У них є лобі в Офісі президента у вигляді Михайла Федорова. І, якби не ІТ-коаліція в Рамштайні, у них би була монополія на міжнародну допомогу у сфері ІТ та кібер», — вважає Віталій Дейнега, зазначивши наприкінці поста, що це його «субʼєктивні судження та неперевірена інформація».

Він запропонував реформувати Держспецзв’язок та провести «глибокий і прискіпливий аудит» закупівель по «Армії дронів».

Нагадаємо, що 20-го листопада спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру керівникам Держспецзв’язку у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн.

У Держспецзв’язку кажуть, що співпрацюють із правоохоронцями й що «робота служби базується на принципах відкритості та нульової толерантності до корупції». І закликали утриматись від звинувачень посадовців, «які зараз залучені до організації захисту критичної інформаційної інфраструктури».

Наприкінці вересня цього року Віталія Дейнегу замінила на посаді Катерина Черногоренко. До призначення на нову посаду вона працювала в Мінцифрі з моменту її створення у вересні 2019-го року та займалася, зокрема, масштабуванням проєкту «Армія дронів».

Схожі новини