2000 доларів — за ухилення від призову

Обіцяв видати військовий квиток без проходження лікарської комісії

Військовому з Львівщини повідомили про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди — 2000 доларів США. За ці кошти військовий Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) «вирішував питання» ухилення від служби у ЗСУ. Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Кримінальне провадження відкрито за ч.3 ст.369−2 КК Укра­їни (санкція статті передбачає від 3 до 8 років ув’язнення з кон­фіскацією майна). За даними слідства, за 2000 доларів вій­ськовий зобов’язувався спри­яти громадянину в ухиленні від призову. За ці кошти обіцяв ви­дати військовий квиток без фак­тичного проходження особою військово-лікарської комісії. По­садовець гарантував, що у про­цесі поновлення документів чо­ловіка не мобілізують до лав ЗСУ.

У пресслужбі військової про­куратури уточнили:

— Військовозобов'язаний втратив військовий квиток і звернувся по допомогу до представника ТЦК, щоб той роз’яснив порядок його від­новлення. Однак за втрату вій­ськово-облікового документа його повинні були притягнути до адмінвідповідальності і ви­дати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

У зв’язку з цим йому потріб­но було пройти військово-лікар­ську комісію (ВЛК). Якщо б комі­сія визнала його придатним, то його б мобілізували. Щоб уник­нути мобілізації, «ТЦКшник» запропонував без участі військовозобов'язаного офор­мити всі документи та зрештою визнати його непридатним. Свої послуги оцінив у 2000 США.

Підозрюваному обрано запо­біжний захід у вигляді триман­ня під вартою і правом внесення 130 тисяч гривень застави. Ви­рішується питання про відсто­ронення його від посади.

А тим часом…

На Полтавщині СБУ затримала посадовця військкомату, який за хабарі допомагав чоловікам ухи­лятися від служби в армії. За 6 ти­сяч доларів виготовляв для них документи, що надавали можли­вість безперешкодного перети­ну державного кордону України. Співробітники СБУ та Національ­ної поліції затримали посадовця «на гарячому», коли він переда­вав своєму клієнту раніше опла­чену фіктивну довідку. За мате­ріалами слідства, фігурант був у змові з іншими співробітниками Миргородського та Лубенського територіальних центрів комплек­тування та соціальної підтримки на Полтавщині. З їхньою допомо­гою він підшукував клієнтів і готу­вав документи, що дозволяли чо­ловікам виїжджати за кордон.

Зокрема, спочатку клієнту «допомагали» отримати висно­вок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби за фіктивним діагнозом, а потім і зовсім знімали з вій­ськового обліку.

Під час обшуків за місцями проживання і роботи фігуран­та, а також у декількох районних «військкоматах», правоохоронці виявили документи, що підтвер­джують протиправну діяльність. Виявлено значну суму готівки (понад 35 000 доларів та 150 000 грн), у тому числі й ту, яку поса­довець отримав від «клієнта», та декілька десятків пакетів доку­ментів на потенційних ухилянтів.

Схожі новини