Ухилянтів пообіцяли повертати з-за кордону
Досі, на другому році повномасштабної війни з росією, чоловіки призовного віку намагаються нелегально виїхати з України. У Держприкордонслужбі України пообіцяли повертати та притягувати до відповідальності таких ухилянтів
Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
«З самого початку повномасштабного вторгнення, коли були встановлені обмеження на виїзд з України і почали фіксувати збільшення спроб незаконного перетину кордону, ми активно співпрацюємо з нашими колегами з європейських країн, а також з Молдови, — сказав Андрій Демченко. — Дехто намагається одразу просити статус біженця, але підстав для набуття такого статусу в українських громадян-порушників немає. Закликаю тих, хто намагається організувати такі незаконні подорожі, утриматися від цього. Це загроза життю, і нічого доброго людям не принесе».
«Високий Замок» вже писав, що від 24 лютого до 31 грудня 2022 року завдяки системі «Шлях», що дозволяє виїхати з України з волонтерською чи гуманітарною метою, країну покинули 96 тис. 442 чоловіки призовного віку. Із них не повернулися 9 тис. 373 (11,1%). Про це йдеться у проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги. Найбільше тих, які втекли за кордон і не повернулися назад, у Волинській області (1375 осіб). На другому місці - Львівська область (1036 чоловіків не повернулися, понад 31 тисячу випустили через «Шлях»). Третє місце — Тернопільська область (964 чоловіки).
А от з VIP-ухилянтами розмова зовсім інша. Вони, схоже, виїжджають без будь-яких перепон. Досить згадати резонансний випадок із втечею за кордон Ігоря Портнова — сина одіозного проросійського політика Андрія Портнова. Нагадаємо, він виїхав зі Львова до Польщі 23 березня 2022 року на підставі фальсифікованого документа. 22 березня 2022 року Львівська обласна військова адміністрація внесла Ігоря Портнова до системи «Шлях» як особу призовного віку, якій дозволено тимчасовий виїзд з України по гуманітарну допомогу терміном на місяць. Але досі не повернувся в Україну.
Ігор Портнов виїхав на підставі фейкового звернення нібито Громадського об'єднання «Народна самооборона Львівщини». На документі була затерта частина печатки і код ЄДРПОУ. У самому ГО «Народна самооборона Львівщини» сказали, що такого документа нікому не видавали. Яким чином у ЛОВА «не помітили», що документ сфальсифікований, залишається здогадуватися. І чому досі ніхто з обласних чиновників за це не покараний?
У Львівській ОВА на закиди щодо виїзду Портнова «відхрещуються». Ще раніше, відповідаючи на запитання «ВЗ», заступник голови ЛОВА Юрій Бучко формально відповів: мовляв, усе це було ще торік у березні, на початку війни, коли через ЛОВА за день проходило близько двохсот таких звернень. І взагалі, сказав Бучко, «із прізвищем Портнов є сотні людей».