Навряд чи у Європі заблокують TikTok, — ЗМІ

  • 19.03.2023, 15:45
  • 472

У Європі навряд чи вирішать заборонити TikTok, адже у компанії вважають, що ЄС для блокування будь-якої програми необхідно мати дуже серйозну правову базу

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Наразі повну заборону на використання TikTok планують у США.

«Коли йдеться про свободу слова для громадськості, я думаю, що ці правила зрозумілі. Щоб заборонити будь-яку програму в будь-якій країні Європи, потрібно мати дуже серйозну правову базу», — заявив Тео Бертрам, віцепрезидент зі зв’язків з державними органами та громадської політики в Європі TikTok.

Він зазначив, що загальна заборона на використання додатків соціальних медіа в європейських країнах буде «зовсім іншим рівнем масштабу». Таке розуміння є серед політиків та експертів, з якими Тео Бертрам спілкувався останніми тижнями.

Цього тижня в адміністрації Байдена наказали, щоб китайський власник TikTok ByteDance відмовився від додатка. В іншому випадку йому буде загрожувати можлива заборона в США.

Соцмережа вже мала обмеженнями з боку західних урядів після занепокоєння служб безпеки щодо того, що він становить загрозу національній безпеці. Материнська компанія TikTok ByteDance розташована в Пекіні та належить кільком китайським інвесторам, серед яких — засновники ByteDance, співробітники і глобальні інвестори, наприклад фірма Об'єднаних Арабських Еміратів, що належить раднику з безпеки країни.

У березні компанія запровадила Project Clover, зосереджений на зберіганні більшої кількості даних європейських користувачів на серверах у Європі.

Тео Бертрам розкритикував рішення інституцій ЄС щодо блокування. За його словами, аргумент Європейського парламенту містить «базові фактичні неточності». Він переконаний, що палата висунула «звинувачення проти нас (TikTok, — ред.), які однаково можуть застосувати проти інших компаній». Також він назвав крок Європейської комісії «нульовим пацієнтом».

«Ми вважаємо, що для нас розумно попросити, щоб ми заслухали справу проти нас і дали нам можливість захиститися, навіть якщо вирок уже винесено», — зауважив він.

За його словами, генеральний директор компанії Шоу Цзи Чу надіслав лист до Єврокомісії з проханням про аудієнцію. Також керівники фірми, відповідальні за юридичні питання, безпеку та безпеку даних і європейську конфіденційність, прибули до Брюсселя, щоб спробувати зустрітися з ІТ-департаментом Комісії. Як стверджує Тео Бертрам, TikTok не отримав «жодної відповіді за три тижні».

Представниця Комісії зауважила, що вона вже заявила, що відкрита для зустрічі з TikTok, і що дату потрібно призначити.

Схожі новини