Передплата 2024 «Добра кухня»

Дослідники знайшли два нові мінерали: деталі

  • 26.12.2022, 20:30
  • 707

Два нові мінерали виявили у метеориті вагою 16,5 тонни, який знайшли у Сомалі у 2020 році

Науковці знайшли два нові мінерали в метеориті, що впав у Сомалі два роки тому. Фото Duke University
Науковці знайшли два нові мінерали в метеориті, що впав у Сомалі два роки тому. Фото Duke University

Як повідомив куратор колекції метеоритів університету Альберти Кріс Герд, він отримав зразки космічної породи, щоб класифікувати її, і помітив, що деякі частини зразка не можна ідентифікувати під мікроскопом.

Учений звернувся по допомогу до керівника лабораторії електронного мікрозонду університету Ендрю Локока, який мав досвід опису нових мінералів. Локок визначив, що космічний камінь містить принаймні два нові мінерали.

Одну з нових порід назвали елаліїт (від назви метеорита «Ель-Алі», який знайшли поблизу однойменного міста в центральній частині Сомалі).

Другий назвали елькінстантонітом на честь віцепрезидента Міжпланетної ініціативи Університету штату Арізона Лінді Елкінс-Тантон.

Елкінс-Тантон також є професором-регентом у Школі дослідження Землі та космосу цього університету та головним дослідником майбутньої місії NASA Psyche — подорожі до астероїда, який обертається навколо Сонця між Марсом і Юпітером.

Науковці з`ясували, що обидва нові мінерали є фосфатами заліза. Дослідники досі аналізують їх, щоб з’ясувати, як саме утворився космічний камінь.


Джерело: CNN

Схожі новини