Передплата 2024 ВЗ

На Львівщині незабаром стартує Мандрівний Docudays UA-2022

  • 08.11.2022, 10:21
  • 826

Уже незабаром на Львівщині розпочнеться 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». Загалом фестиваль триватиме з 12 листопада до 30 грудня, а розпочнеться у Львові й побуває у 22 областях України та вперше — за кордоном, повідомили організатори ГО «Патронус».

Мандрівка Львівщиною триватиме з 12 по 22 листопада.

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA — «Надзвичайний стан» — дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права — під постійною загрозою.

«У візуальному оформленні ми додали смуги, що нагадують заклеєне скотчем вікно. Вони стали своєрідним символом надзвичайного стану та воєнних дій. Але ми залишаємо цей мирний пейзаж за вікном як образ нашої майбутньої перемоги й усіх відкладених планів, до яких обов’язково повернемося», — зазначили організатори.

До програми Мандрівного Docudays UA увійде блок короткометражних стрічок, знятих українськими режисерами й режисерками після початку повномасштабного вторгнення. Також будуть представлені іноземні та українські фільми з програми 19-го DOCUDAYS UA, яку команда готувала ще взимку для показів у кінотеатрах мирного Києва. Детальніше з кінопрограмою можна ознайомитися на фейсбук-сторінці.

З міркувань безпеки та із врахуванням реалій воєнного стану в Україні точну адресу подій буде повідомлено лише зареєстрованим учасникам. Усі реєстраційні форми будуть прикріплені до анонсів подій.

Під час декількох показів передбачені спільні обговорення із шанувальниками Мандрівного Docudays UA у Запоріжжі в режимі онлайн. Це стало можливим завдяки спільним діям організаторів фестивалю на Львівщині та у Запоріжжі.

Організатори очікують на приїзд та участь у дискусіях режисерів фільму «Казка про коника» Дениса Страшного та Уляни Осовської, а також режисерки фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» Юлії Гонтарук і головного героя її фільму, голови пресслужби полку «Азов» у Маріуполі Дмитра Козацького (позивний Орест).

Кадр з фільму "Казка про коника"
Кадр з фільму "Казка про коника"

У рамках фестивалю команда підготувала спецпроєкт «Чому українці перемагають». Це 10 історій стійкості про незламність, боротьбу та перемоги регіональних координаторів/-ок Мандрівного Docudays UA. Читати їх можна щотижня на сайтах Мандрівного та Суспільного, медіапартнера фестивалю.

Вже традиційно під час Мандрівного відбудуться події правозахисної програми RIGHTS NOW!. Це п‘ять розмов у форматі онлайн, де разом з експерт(к)ами можна обговорити й відрефлексувати наслідки війни. Зокрема, як війна впливає на психічне здоров’я, який вплив має на довкілля і як із цим впоратись у майбутньому.

А в межах кампанії «Разом — за безпечні пологи» можна дізнатися, який досвід ведення вагітності та пологів за час війни слід врахувати у повоєнній відбудові. Також будуть розмови про те, чому важливо фіксувати події життя та побут під час війни, й про новий проєкт фестивалю «Архів війни». Заходи правозахисної програми будуть також доступними на DOCUSPACE.

Також на DOCUSPACE можна буде переглянути онлайн кінопрограму «Надзвичайний стан». Стрічки будуть доступними лише на території України.

Довідково

Організатори Мандрівного фестивалю: ГО «Докудейз», ГС «Українська Гельсінська спілка з прав людини», БО «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Організатор фестивалю на Львівщині: ГО «Патронус».

Регіональні партнери показів: ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір», ГО «Українське фотографічне товариство», ГО «Центр порятунку української культурної спадщини», Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка», «Центр міської історії», Правовий клуб Pravokator, Львівський місцевий центр безоплатної правової допомоги, Urban бібліотека в Трускавці.

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, Польського Інституту у Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують Ощадбанк та Mastercard. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональної координаторки Мандрівного Docudays UA на Львівщині Ніни Хоми nina. [email protected], 965 522 731.

Кінопрограма на Львівщині

Львів 12 листопада

17:00 — Показ і обговорення фільму «Казка про коника». Відкриття фестивалю.

Реєстрація на подію bit.ly/3Dp93mK

15 листопада

16:00 — Показ і обговорення фільму «Літургія протитанкових перешкод».

Реєстрація на подію bit.ly/3Frq1Ul

18 листопада

16:00 — Показ і обговорення фільму «Земля Івана».

Реєстрація на подію bit.ly/3gXVROn

22 листопада

16:00 — Показ і обговорення фільму «Фортеця маріуполь. Орест». Закриття фестивалю.

Реєстрація на подію bit.ly/3sK3VVv

Трускавець

19 листопада

15:00 — Показ і обговорення фільму «І кожна річка».

Реєстрація на подію bit.ly/3WeJQUO

Схожі новини