Рада призначила нового віцеспікера

  • 19.10.2021, 12:15
  • 403

Новим віцеспікером став Олександр Корнієнко

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Рішення підтримали 256 народних депутатів.

На посаду також претендувала депутатка від фракції «ЄС» Софія Федина.

«Однієї із завдань я бачу — це реформа Верховної ради. Настав час, колеги, реформувати самих себе. Маємо зробити так, щоб реформи не тонули в парламенті, щоб вони ефективно ухвалювалися і працювали на людей, для держави і для майбутнього країни. А це означає: зробити процедури прозорими та ефективними. Якщо ми будуємо смартдержаву для нас та наших дітей, нам потрібен смартпарламент, щоб будувати її швидше та ефективніше», — заявив Корнієнко під час виступу в парламенті.

Як повідомляє ВВС, новому першому віцеспікеру 37 років. Він є випускником КПІ, де 2007 року отримав кваліфікацію магістра хімічної технології та інженерії.

Пізніше, згідно з офіційною біографією, навчався у Вісбаденській академії психотерапії (Німеччина) та в Українському інституті позитивної психотерапії.

Працював журналістом студентських видань, менеджером українського рок-гурту «Крихітка», виконавчим продюсером мистецького об'єднання «Остання барикада» і бізнес-тренером.

З листопада 2018 року Корнієнко почав працювати в передвиборчій кампанії Володимира Зеленського, а у травні 2019 року очолив передвиборчий штаб «Слуги народу».

У липні 2019 року на парламентських виборах Олександр Корнієнко потрапив до Верховної Ради за партійним списком. Там він мав сьомий номер.

Головою партії «Слуга народу» спочатку були Іван Баканов та Олександр Разумков. Після них у листопаді 2019 року партію очолив саме Корнієнко.

Найгучнішим скандалом навколо пана Корнієнка за час його керівництва став інцидент перед місцевими виборами.

Фракція «Слуга народу» після призначення спікером Руслана Стефанчука і віцеспікером Олександра Корнієнка посилила свої позиції у Раді

У червні 2020 року відео зборів «Слуги народу» у Миколаєві з розмовами Олександра Корнієнка і керівника фракції Давида Арахамії здійняло шквал емоцій у мережі.

Політики не усвідомлювали, що їхня розмова транслюється, й вільно жартували з однопартійців.

Кандидатку партії на виборах мера Миколаєва Тетяну Домбровську Корнієнко назвав «сосною корабельною» за її зріст і витримку. А пан Зеленський при зустрічі з нею начебто мав так зрадіти, що викурив би усі Iqos, стверджував він.

Раніше Олександр Корнієнко активно займався творчістю — був гітаристом, вокалістом та продюсером музичного гурту «2Саша».

У нього в декларації є право співвласності на пісні цього гурту, який має кілька цікавих треків на Youtube у дуже своєрідному стилі.

«Корабельна сосна», коміки і люди Ахметова: кого Зеленський веде в мери

Гурт давав камерні концерти з 2012 до 2018 років, після чого, як вказано у них на сторінці у Facebook, митці поставили жирну кому.

Інший учасник цього гурту Олександр Санченко також зараз є депутатом Ради від «Слуги народу».

Родина пана Корнієнка, згідно з декларацією за 2019 рік, володіє двома квартирами та будинком. Є також автомобіль Citroen C5 за мільйон гривень та старенький Seat Ibiza.

Депутат заробив у Раді 160 тисяч гривень, а ще мільйон отримав від бізнесу.

Родина продала майна на 650 тисяч гривень, а у готівці тримають 70 тисяч доларів та 500 тисяч гривень.

Читайте також: Ціну обіцянок Зеленського і його указів всі знають…