Депутати «Європейської Солідарності» вшанували пам’ять жертв політичних репресій

  • 17.05.2020, 16:54
  • 867

Не можна забувати минуле, бо перехід від демократії до терору може бути надзвичайно швидким

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність», партійці та громадські активісти вшанували пам’ять жертв політичних репресій біля меморіалу «Биківнянські могили».

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко наголосила, що команда п’ятого Президента Петра Порошенка доклала максимум зусиль для встановлення історичної справедливості і вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

«У ХХ столітті були два найбільших тоталітарних режими — сталінський і гітлерівський. Чому важливо знати історію? Це очевидно: бо без історії немає сьогодення і майбутнього. Останній рік показує, яка коротка дистанція від незнання історичних уроків. Як важко будувати демократичну країну — і як швидко можна пройти шлях від демократії до реваншу», — підкреслила Ірина Геращенко.

Геращенко також зазначила, що нинішня влада має зробити висновки з історії України і припинити політичні репресії.

«Ми бачимо сьогодні політичні репресії в Україні. Нова влада має вивчити уроки історії і не повторювати їх», — підкреслила Геращенко.

«В Україні жертвами політичних репресій стало 10 мільйонів людей. Велика кількість цих людей похована у Биківні, але жах полягає в тому, що такі Биківні є біля кожного обласного центру. НКВС вимагало виділення спеціальних ділянок, де проти ночі здійснювалися розстріли або поховання жертв політичних репресій», — сказав народний депутат Володимир В"ятрович.

Він наголосив, що путінський режим в Росії активно використовує репресивні методи, а Зеленський не усвідомлює наслідків російської пропаганди.

«Нам вкрай важливо продовжувати говорити про це, тому що ми живемо по сусідству з державою, яка не просто бажає відбілити сталінський тоталітарний режим, а намагається втілити його методи зараз. Те, що відбувається зараз в Росії, є своєрідним повторенням і, на жаль, цього не розуміє влада України. Не розуміє цього президент, для якого ці теми є далекими», — наголосив В’ятрович.

«За рік президенства Зеленського ми стали свідками того, що повною мірою можна назвати політичними репресіями. Державне бюро розслідувань називають „Державним бюро репресій“, тому що ця структура займається переслідуванням політичної опозиції. Із цих міркувань ми повинні нагадувати суспільству, що політичний терор починається з маленького, з того, що затримують когось, хто найбільш незручний зараз владі, а потім терор набирає масового характеру, якщо його не стримати», — застерігає В’ятрович.

«Ми маємо паралелі не лише в переслідуванні Федини, Звіробій, В’ятровича з політичних переконань. Не лише в тому, що влада не захотіла проголосувати за постанову, яка визначала сталінський режим співвідповідальним за початок Другої світової, а путінський режим — нащадком сталінського. Небезпека безпам’ятства полягає в тому, що вони не усвідомлюють: ми маємо виграти в цій війні з Росією, Путіним і побудувати демократичну країну, яка захистить кожного українця. Якщо ми пам’ятатимемо кожного українця, ми зможемо побудувати сильну і заможну Україну», — підкреслив народний депутат Микола Княжицький.

«До окупації ми вшановували пам’ять репресованих в Криму, зараз такої можливості немає, тому що його окупувала якраз та держава, яка багато століть чинить репресії проти кримськотатарського і українського народів», — сказав колишній в’язень Кремля, народний депутат Ахтем Чийгоз.

«Пам'ять дає нам право і можливість боротися за те, щоб таких жахливих сторінок історії більше не було. Обізнаність народу потрібно запроваджувати як норму. Тоді нам вдасться дуже швидко подолати наслідки імперської політики», — додав Чийгоз.

Схожі новини